Samsun: Samsun Ortak Girişim Grubu, Liman İhalesinden Çekildi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Samsun: Samsun Ortak Girişim Grubu, Liman İhalesinden Çekildi

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi
Samsun: Samsun Ortak Girişim Grubu, Liman İhalesinden Çekildi

Özelleştirme kapsamındaki Samsun Limanı'nın ihalesine katılmak için Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) öncülüğünde kurulan Ortak Girişim Grubu, hazırlık süresinin kısa olması nedeniyle ihaleden çekildi.

Özelleştirme kapsamındaki Samsun Limanı'nın ihalesine katılmak için Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) öncülüğünde kurulan Ortak Girişim Grubu, hazırlık süresinin kısa olması nedeniyle ihaleden çekildi.

TSO'da Ortak Girişim Grubu ortaklarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen TSO Başkanı Adnan Sakoğlu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca 24 Nisan 2006 tarihinde açıklanan Samsun Limanı özelleştirme takviminin ardından sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya gelerek Ortak Girişim Grubu kurduklarını söyledi. Ortak Girişim Grubu'nun amacının Samsun'un öz malı olan Samsun Limanı'nı Samsunlu işadamları ve halka kazandırarak, limanın ilin ekonomisine olan katkılarının daha da artırılması olduğunu belirten Sakoğlu, "Bu duygu ve düşüncelerle oluşturduğumuz Ortak Girişim Grubu, ihale takviminin açıklanmasıyla son teklif verme tarihi arasında kalan süre içinde işadamlarımızı ve halkımızı bu ortaklığa davet etmiştir. İşadamlarımızın desteği ve halkımızın yoğun ilgisiyle büyük bir heyecan içinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızda bizi en çok endişelendiren durum, ihale takviminin açıklanmasıyla teklif verme tarihi arasındaki sürenin kısalığı olmuştur. Çünkü, Ortak Girişim Grubu'nun ulaşmak istediği hedef, başarılması güç olan birlik ve beraberlik ruhunu geliştirerek mümkün olduğu kadar çok ortaklı bir yapıyla Samsun Limanı'na talip olmaktır. Bu çalışmanın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi, hukuki altyapısının oluşturulması için geçmişteki tecrübelerimiz bize hazırlık süresinin en az 3 ay olması gerektiğini göstermektedir" dedi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Samsun milletvekillerine teklif verme süresinin uzatılması hususunda taleplerini ilettiklerini dile getiren Sakoğlu, "Ancak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın 13 Haziran 2006 tarih 5589 sayılı yazısıyla bu talebimizin uygun bulunmadığı ve süre uzatılmasının söz konusu olamayacağı tarafımıza bildirilmiştir. Bu gelişmeler doğrultusunda, Samsun Ortak Girişim Grubu olarak ciddi noktalara ulaşan hazırlıklarımıza rağmen tekliflerin verileceği son tarih olan bugün, ihale sürecinin kısalığından dolayı gerekli teknik altyapının tamamlanamamış olması nedeniyle Samsun Limanı ihalesine teklif sunulmaması kararı alınmıştır. Uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız Samsun Limanı'nın özelleştirilecek olması, Samsun ve bölge ekonomisi adına bizleri memnun etmektedir" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title