Samsun: Samsun Haber Gazetesi'nden Başarılı Sporculara Ödül

Samsun'da yerel Haber Gazetesi, 2005 yılının başarılı sporcusu, antrenörü ve takımını ödüllendirdi.

Samsun: Samsun Haber Gazetesi'nden Başarılı Sporculara Ödül

Samsun'da yerel Haber Gazetesi, 2005 yılının başarılı sporcusu, antrenörü ve takımını ödüllendirdi.

Haber Gazetesi, 2005 yılında spor alanında başarı gösteren sporcu, antrenör ve takımı belirlemek için düzenlediği anketin sonuçlarını açıkladı. Okuyucular tarafından belirlenen ve sporcuların daha çok başarılara imza atması, yeni sporcuların yetişmesi ve spora teşvik amacıyla düzenlenen ankette yılın öğrenci sporcusu ödülünü Okçuluk Türkiye birincisi ve Türkiye rekortmeni Gülesen Çebi, yılın okul takımı ödülünü 2005 yılı Türkiye Okullar Arası Türkiye Şampiyonu İlyasköy İlköğretim Okulu Takımı, yılın amatör futbolcusu ödülünü U17 Milli Takım Oyuncusu Emre Balak, Yılın Amatör Takımı ödülünü 3. Lig'e yükselen Gazi Belediyespor Takımı adına Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, yılın antrenörü ödülünü ise Gazi Belediyespor'un 3. Lig'e çıkmasını sağlayan Antrenör Hüseyin Toğukuş aldı.

Ödüle layık görülenlere ödüllerini veren Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sporcuya her zaman destek verdiklerini, bunun için de gerekli imkanları sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Güzeloğlu, "Verilen ödüller birçok sporcuya örnek teşkil eder. Uluslararası alanlarda da birçok başarı bekliyoruz. Sporun faydaları saymakla bitmez. Özellikle gençlerin sporla uğraşması, bizim için ve geleceğimiz için çok önemlidir" dedi.

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ise, ahlaklı sporcunun yetişmesinin önemli olduğunu, yapılan anketle sporda teşvik ile başarıları artırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Törene İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, İl Gençlik ve Spor Müdürü Şahin Eker, sporcular ve sporcuların yakınları da katıldı.