Samsun: Samsun'daki Şoförlerin Eylemi

Samsun: Samsun'daki Şoförlerin Eylemi

Samsun'da minibüsçülerin yol kapatma eyleminin ardından problemin çözülmesi için komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Samsun: Samsun'daki Şoförlerin Eylemi
21.08.2006 19:21 | Son Güncelleme: 21.08.2006 19:21

Samsun'da minibüsçülerin yol kapatma eyleminin ardından problemin çözülmesi için komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı gereğince Bafra Garajı'nda yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüslerin bugünden itibaren yeni otogara taşınma kararı sebebiyle araçlar şehir içine alınmayınca sürücüler karayolunu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Atatürk Bulvarı Stat Dış Kavşak ve Samsun-Sinop Karayolu'nu Karayolları Kavşağı'nın kesiştiği yerde yaklaşık 3 saat trafiğe kapatan minibüsçüler, kararı protesto etti. Polis ve minibüsçüler arasında gergin anlar yaşandı. Yapılan girişimler sonucu minibüsçüler her iki yolu da trafiğe açtı.

Olayların ardından Valilik toplantı salonunda Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında, AK Parti Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Mustafa Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Yücel, AK Parti İl Başkanı Ali Akyüz ve 21 şoför kooperatifi başkanı meseleye çözüm aradı.

Toplantı sonrasında alınan kararı bildiren Vali Yardımcısı Raif Özener, UKOME kararının ortak karar doğrultusunda durdurulduğunu ve minibüsçülerin eski sistemde çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Kendisinin başkanlığında Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ordu, Sinop ve Ankara güzergahında faaliyet gösteren minibüsçülerden birer temsilcinin katılımıyla komisyon oluşturulacağını dile getiren Raif Özener, komisyonun çalışmalarını tamamlayana kadar eski sistemin devam edeceğini, komisyon raporunun ardından yeni güzergahın belirleneceğini kaydetti.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title