Samsun: Samsun'da Yerel Yönetimler

Samsun: Samsun'da Yerel Yönetimler

Canik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Havaların Açık Olması Nedeniyle Bayram Mesaisi Yaparak Asfalt Dökme Çalışmalarını Sürdürdü.

Samsun: Samsun'da Yerel Yönetimler

Canik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, havaların açık olması nedeniyle bayram mesaisi yaparak asfalt dökme çalışmalarını sürdürdü.

Karşıyaka Mahallesi'nde sürdürülen çalışmaları değerlendiren Canik Belediyesi Fen İşleri Müdürü Suat Yazıcı, havaların açık olması nedeniyle bayram mesaisi yaparak beldede asfaltlama çalışmalarının hızlı bir şekilde yütürütüldüğünü söyledi. Asfaltlama çalışması yapılan Karşıyaka Mahallesi'ne gelerek çalışmalar hakkında bilgi alan Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, yaz döneminde beldede başlatılan yol seferberliği ile bugüne kadar 21 bin ton sıcak karışımdan oluşan asfalt, 25 bin ton asfalt altına serilen mekanik, 14 bin metreküp taş duvar, 27 bin 800 metre bordür ve 21 bin 700 metrekare ise parke taşı döşendiğine dikkat çekti.

Canik Beldesi'nin asıl bayramı belde halkının ayağının çamurdan kurtarılmasıyla yaşatılacağını dile getiren Başkan Genç, "Çalışmanın zamanı ve mekanı olmaz. Havaların açık olması nedeniyle bayramın 2. ve 3. gününde asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Havalar güzel giderse Uludağ, Hasköy, Yavuz Selim ve diğer mahalleremizde de asfaltlama çalışmaları yapacağız" dedi.

Kaynak: İHA