Samsun: Samsun'da 81 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Samsun: Samsun'da 81 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Samsun: Samsun'da 81 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Samsun'da 961 Kilometre Uzunluğundaki 81 Köy Yolunun Kapalı Olduğu Bildirildi. İlde 27 Ekibin 27 Greyderle Yol Açma Çalışmalarını Sürdürdüğü Öğrenildi.

Samsun'da 961 kilometre uzunluğundaki 81 köy yolunun kapalı olduğu bildirildi. İlde 27 ekibin 27 greyderle yol açma çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Özel İdare Genel Sekreteri Aslan Karanfil, yoğun kar yağışı sebebiyle merkez ve ilçelere bağlı 3 bin 315 kilometre uzunluğundaki 317 köy yolunun kapandığını belirtti. Karanfil, "Bazı köy yollarımız birden fazla ulaşıma açılmış olmakla birlikte toplam 3 bin 908 kilometrelik yol açma çalışması yapıldı. Halen kapalı olan 81 köy yolunun açılması için de çalışmalarımız hızla sürüyor" dedi.

Vatandaşların kurban bayramında sıkıntı çekmemesi için köy yollarının ulaşıma açılacağını vurgulayan Karanfil, kar yağışının yoğun olduğu Bafra, 19 Mayıs ve Terme ilçelerine greyderlerin nakledildiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title