Samsun: Samsun-çarşamba Havaalanı'na Kargo Binası Yapılması

AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Samsun-çarşamba Havaalanı'na Hava Kargo Taşımacılığı Ünitesinin Yapılmasına Yönelik Olarak Atılan Adımın Samsun'un Ticaret Potansiyelinin Artırılmasına Yönelik Dev Bir Adım Olduğunu Söyledi.

Samsun: Samsun-çarşamba Havaalanı'na Kargo Binası Yapılması

AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Samsun-Çarşamba Havaalanı'na hava kargo taşımacılığı ünitesinin yapılmasına yönelik olarak atılan adımın Samsun'un ticaret potansiyelinin artırılmasına yönelik dev bir adım olduğunu söyledi.

Samsun'un yük taşımacılığında son yılların en büyük atılımını gerçekleştireceğini belirten Suat Kılıç, deniz taşımacılığı, demiryolu ve karayolu taşımacılığının ardından havayolu taşımacılığının da projeyle Samsun'a kazandırılacağını kaydetti. Samsun Havaalanı Kargo Terminali'nin 20 yıllık kiralama yöntemiyle ihale edildiğini vurgulayan Kılıç, "İşin yapımı özel sektör tarafından gerçekleştirilecektir. Yapımı takiben kargo taşıma imkanları artacak, hava taşımacılığının hızı Samsun'un rekabet performansını üst sıralara taşıyacaktır. Bunun yanında aynı alanda yapımı projelendirilen soğuk hava depoları da ilimizin özellikle tarım ürünlerine yönelik depolama kapasitesini mevcut kapasitenin çok üstüne taşımış olacaktır. Bu sayede başta Bafra ve Çarşamba ovaları olmak üzere ilimizin tarım ve hayvancılık alanındaki üretimi, iç ve dış pazara çok daha kolay şekilde ulaşma imkanını yakalayacaktır" dedi.

Kargo projesinin Samsun'a ve Samsun'un ekonomik imkanlarına yürekten inanmanın neticesi olduğuna dikkat çeken Kılıç, "Bu, konuşmak yerine üretime odaklanmanın eseridir. Samsun'da büyük işler yapılabileceğine inanmış olmanın zaferidir. Bir ihtiyacı bütün taraflarıyla birlikte belirlemenin, sonrasında bu ihtiyaca cevap verecek imkanları harekete geçirmenin sonucudur. Bu işin şartnamesini satın alarak bu büyük heyecana ortak olan tüm girişimcilerimizi kutluyorum. Doğduğu topraklara karşı vefasının gereğini ortaya koyan ve Samsun hava kargosunun ağır yükünü kaldırmaya talip olan Metro Grubu Başkanı Galip Öztürk'e başarılar diliyorum. Bu büyük adım, Samsun'da çalışmadan konuşan zihniyetin sonudur. Samsun'un öz evlatları bu şehir için el ele vermeyi sürdürdükçe, başaramayacağımız hiçbir iş, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur" diye konuştu.