Samsun: Muhtarlar Asgari Ücret İstiyor

Samsun: Muhtarlar Asgari Ücret İstiyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özinal, muhtarların çağdaş bir şekilde hizmet verebilmesi için asgari ücret alması gerektiğini söyledi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özinal, muhtarların çağdaş bir şekilde hizmet verebilmesi için asgari ücret alması gerektiğini söyledi.

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Samsun'a gelen Ramazan Özinal, burada Türkiye Muhtarlar Derneği Samsun Şubesi'ni ziyaret etti. Muhtarların sorunları hakkında bilgi alan Özinal, daha sonra basın toplantısı düzenledi. 16 Temmuz'da yapılan genel kurulun ardından hantal dernekçilik yapısını çağdaş hale getirmek için çalışma başlattıklarını kaydeden Ramazan Özinal, bundan sonra bürokrasi ve siyasilerle barışık bir dernek olacaklarını ifade etti. Konfederasyon olmak için ilk adımı attıklarına dikkat çeken Özinal, "Gücümüzü bir şemsiye altında birleştirmek istiyoruz. Bunun için de ilk adamı attık" dedi.

Muhtarların artık kapıda beklemeyeceğine dikkat çeken Özinal, "Bir muhtar en az 2 bin kişiyi temsil ediyor. Muhtarlar, toplumsal sorunlarını aktarmak için geldikleri devlet dairelerinde kapıda bekletilirse, bekleten kişileri kamuoyunda deşifre edeceğiz. Bundan sonra bürokratlardan toplumsal olayları anlatmak isteyen muhtara öncelik vermesini istiyoruz" diye konuştu.

Muhtarların özlük ve yasal haklarıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla birlikte çalışmalarını Meclis'e sunacaklarını belirten Ramazan Özinal, "Muhtarlar, BAĞ-KUR ödemesi de içinde 260 YTL alıyor. Bizlerin daha çağdaş hizmet vermesi için en azından asgari ücret alması gerekiyor. BAĞ-KUR primleri de içinde asgari ücret civarında bir maaş almak istiyoruz" şeklide konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title