Samsun: Köylere Yol Ve Su Hizmetinde Araç Sıkıntısı - Haberler
Haberi Paylaş

Samsun: Köylere Yol Ve Su Hizmetinde Araç Sıkıntısı

Samsun: Köylere Yol Ve Su Hizmetinde Araç Sıkıntısı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'de 2007 sonunda yolsuz ve susuz köy kalmayacak" hedefi nedeniyle Samsun'da araç sıkıntısı çekilmeye başlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'de 2007 sonunda yolsuz ve susuz köy kalmayacak" hedefi nedeniyle Samsun'da araç sıkıntısı çekilmeye başlandı.

Samsun'un bütün köy yollarının asfaltlanması ve susuzluk probleminin çözülmesi için Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü'nün makine parkındaki araçlar seferber edildi. Ancak, kaymakamlıklara gönderilen paraya göre yapılan programlar araç eksikliği yüzünden aksamaya başladı. Durumu Milletvekili Suat Kılıç'a ileten köylüler, "2002 ve öncesinde mazot yokluğundan Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'ndeki araçlar ve personel yatıyordu. Şimdi para var ancak araç sıkıntısı çekiliyor. Bu soruna son verilmeli. Zira programdaki altyapı çalışmaları gecikiyor" dedi.

Samsun'un Başalan Köyü'nde ve Alaçam İlçesi'ndeki Kızlan Festivali'nde konuyu ele alan AK Partili Milletvekili Suat Kılıç, "Bizden önce Köy Hizmetleri'nin bütçesi 10 milyon YTL iken, bugün 60 milyon YTL'dir. Para, mazot sıkıntısı yok. Ancak araç noktasında yaşanan sıkıntı doğrudur. Bu sorunu aşmak için Valilik ve İl Genel Meclisi üyeleriyle iletişime geçtik. 2007'de bütün ilçelerimizde sürekli kalmak üzere 14 greyder alınması için bütçe ayrılmasını öngördük. Bunun yanısıra Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü'ne dozer ve kamyon alınması gerekiyor. Şu bir gerçek ki, iktidara geldiğimizde, ilgili müdürlüğe, 'şuraya greyder lazım' deyince 'greyder, personel var ancak mazot yok' deniyordu. Yerin dibine geçiyorduk. Bugün tam tersi oldu. Yol, su ve altyapı çalışmaları için para var, araç sıkıntısı çekiliyor. Bu da aşılacak. Bu yıl içinde köylerin grup ve ara yollarına yoğunlaştık. 2007'de de köy mahalle yollarına girilecek. Kimse endişe etmesin. İşler yetişecek" diye konuştu.

Kılıç, Alaçam İlçesi'nin köylerinde bu yıl 7 köprü, 32 menfez, 150 kilometre stabilize yol, 37 kilometre 1. kat ve 40 kilometre 2. kat asfalt yolun bitirileceğini ifade etti. Kılıç, "Bu hizmetler başlamıştır. Ricam şudur, gayretleri teşvik edin, memleketimize daha çok hizmet yapılmasına vesile olun. Allah Türk milletine kötü gün göstermesin ve Türk yurduna zeval vermesin" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title