Samsun'da Oğlunu Öldüren Emekli Öğretmen İntihar Etti

Samsun'da Oğlunu Öldüren Emekli Öğretmen İntihar Etti

Bunalımda olduğu öne sürülen oğlu ile tartışan baba, oğlunu av tüfeği ile öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti.

Samsun'da Oğlunu Öldüren Emekli Öğretmen İntihar Etti

Olay, bugün Samsun'un Atakum İlçesi Taflan Cami Mahallesi 8177'nci Sokak'ta meydana geldi. Daha önce MHP İl Başkanlığı'nda başkan yadımcılığı yapan emekli öğretmen Yusuf Saraç, İngiltere'de eğitim gören ve 2 hafta önce izne gelen oğlu Sefa Saraç ile ailevi nedenlerle tartıştı. Bir süreden bu yana bunalımda olduğu ve ilaç kullandığı öne sürülen oğlu Sefa ile tartışmasının büyümesi üzerine Yusuf Saraç oğlunu av tüfeği ile ateşderek öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti.

Olay sırasında evin bahçesinde maydonoz toplayan ve öğretmen Zübeyde Saraç, silah sesini duyup içeri girdiğinde korkunç manzara ile karşılaştı. Oğlunu koltuk üzerinde eşini de yerde kanlar içerisinde gören Zübeyde Saraç, hemen 112'yi arayarak yardım istedi. Kısa sürede gelen sağlık ekipleri ve polis, baba ve oğlunun öldüğünü tespit etti. Evde yapılan aramada Yusuf Saraç'ın eşine "Canım Zübeydem" diye başlayan ve "Hakkınızı helal edin" biten 2 sayfalık bir not bulundu.

Sinir krizi geçiren Zübeyde Saraç, gözyaşları içerisinde baygınlık geçirirken, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Evin çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Savcılık incelemesi ardından Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracına konulan cesetler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı.

İlçede tanınan isimlerden biri olan Yusuf Saraç'ın oğlunu vurup intihar etmesi duyanları i şoke etti. Polisin konuyla ilgili soruşturmasının devam ettiği belirtildi.