Samsun Hafif Raylı Sistem Projesine 29 Ağustos'ta Başlanacak

Samsun Hafif Raylı Sistem Projesine 29 Ağustos'ta Başlanacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Yaptığı En Büyük Projelerden Olan Hafif Raylı Sistem Projesi Başlıyor. Yıllardır Adından Bahsedilen Ancak Ekonomik ve Yatırım Prosedürleri Tamamlanamadığı İçin Bir Türlü Hayata Geçirilemeyen Projenin İnşaat Çalışmalarına 29 Ağustos Tarihinde Başlanacağı Belirtildi.

Samsun Hafif Raylı Sistem Projesine 29 Ağustos'ta Başlanacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı en büyük projelerden olan Hafif Raylı Sistem Projesi başlıyor. Yıllardır adından bahsedilen ancak ekonomik ve yatırım prosedürleri tamamlanamadığı için bir türlü hayata geçirilemeyen projenin inşaat çalışmalarına 29 Ağustos tarihinde başlanacağı belirtildi.

İnşaat çalışmalarının hızlı ilerleyeceğini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, projenin 2010 yılı Aralık ayı sonuna kadar bitirileceğini dile getirdi. Hafif Raylı Sistem'in şehrin en büyük projelerinden biri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, "Raylı Sistem Projesi, Vagon Cafe önünden başlayıp 19 Mayıs Üniversitesi'ne kadar devam edecek. Projenin müteahhiti Alarko firması şantiyelerini kurdu. Çalışmalar ise tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra projeyi Bandırma Müze Gemisi'nin önünü kadar da uzatmayı düşünüyoruz." açıklamasında bulundu.

Projeyi hedeflenen tarihte tamamlamak istediklerinin altını çizen Yusuf Ziya Yılmaz, Raylı Sistem Projesi'nin hizmete girmesinden sonra Atakum- Türk-İş hattında çalışan minibüslerin bu istikamette yolcu taşıma yapamayacaklarını da sözlerine ekledi. (Cihan)

Kaynak: CHA