Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partisinin Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

Samsun'dan Kısa Kısa

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partisinin Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

Ziyaretlerde teşkilat üyeleri ile sohbet eden ve değerlendirmelerde bulunan Köktaş, ilçelerde gerçekleşen yatırımlar, projeler ve çalışmaları yakından takip ederek, hizmete açılması yönünde gerekli adımları attıklarını söyledi.

Çarşamba'da yeni kurulacak olan OSB, Salıpazarı'nda yeni köprünün yapımı ve yeni çevre yolu ile Terme'de jandarma binası, Ayvacık ilçesinde de beton yolların yapımı konularında görüş alışverişinde bulunduğunu aktaran Köktaş, şunları kaydetti:

"AK Parti 16'ncı yılını 14 Ağustos Pazartesi günü geride bırakıyor. Türkiye'de pek az siyasi partiye ve kadroya nasip olacak bu uzun hizmet dönemi boyunca her alanda çok önemli hizmetler, eserler ülkemize kazandırıldı. 15 yıllık iktidar dönemimizde milletimizin bize verdiği destek, omuzlarımıza yüklediği sorumluluk içinde teşkilatlarımız ile durmaksızın, dinlenmeksizin, kesintisiz bir mücadele içinde olduk."

Köktaş, gelinen noktada önemli bir sürece doğru ilerlediklerine dikkati çekerek, "2019 seçimleri Türkiye, dolayısıyla bizim için çok önemli. Milletimizle kucaklaşacağımız, teşkilatlarımızla birlikte iri ve diri olacağımız, bayram havasında gerçekleştireceğimiz kongrelerimiz inşallah bizi yine başarıya, belirlediğimiz hedeflere götürecektir." diye konuştu.

Atakum'da Mini-a Rumeli Projesi hayata geçirilecek

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın öncülüğünde hayata geçirilen Yörekent Projesi kapsamında Samsun Mübadele Derneğinin Mini-a Rumeli Projesi'nin yapımına başlandı.

Taşçı, ilçenin farklı kültürleri buluşturan yapısından hareketle Yörekent Projesi'ni hayata geçirdiklerini, bu kapsamda birçok hemşehri derneği ile görüşme yapıp bazılarıyla protokol imzaladıklarını anlattı.

Samsun Mübadele Derneğinin de bu kapsamda belirlenen alana yaşam alanı kazandırmak için çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Taşçı, "Mini-a Rumeli Projesi, takdire layık olmuş. En kısa sürede inşaat çalışmalarını bitireceklerine ve projeyi vatandaşlarımızla buluşturacaklarına inanıyorum. Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Ladik'te 34 hacı adayı uğurlandı

Ladik ilçesinden hac için kutsal topraklara gidecek 34 kişi, dualarla uğurlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Seyitahmet Sulubey, Ladik Meydanı'nda düzenlenen törende, kutsal topraklarda yapılan duaların önemine değinerek, hacı adaylarından Türkiye ve Türk milleti için dua etmelerini istedi.

Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu, duaların edildiği törenin ardından hacı adayları, yakınları ve sevenleriyle vedalaşarak yola çıktı.