Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ramazan dolayısıyla her gün ilçenin farklı mahallelerini ziyaret ediyor.

Samsun'dan Kısa Kısa

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ramazan dolayısıyla her gün ilçenin farklı mahallelerini ziyaret ediyor.

Ziyaretler sırasında mahalle halkının sorunlarını dinleyen Başkan Kul, vatandaşlara ramazanlarını hayırlı geçirmeleri dileğinde bulunuyor.

Kul, yaptığı açıklamada, ramazan ayı boyunca ve sonrasında da mahalle ziyaretlerini sürdüreceğini ifade etti.

Kul, "Amacımız, halkımızla birlikte olmak, dertlerine çözüm aramaktır. Ramazandan sonra da belirli zamanlarda mahallelerimize ziyaretlerimiz devam edecektir." dedi.

Ziyaretinde Başkan Kul'a, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kılıç, parti yönetim kurulu üyeleri ile Belediye Meclisi üyeleri eşlik etti.

Ladik'te ağaç kesimi kursu

Ladik Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği iş birliğinde uygulamalı "Ağaç Kesimi ve Boylama" kursu açıldı.

Kurs eğitmeni olarak Vezirköprü Orman İşletme Müdür Yardımcısı Levent Morkan'ın görevlendirildiğini bildiren Ladik HEM Müdürü Gülahmet Aydemir, 64 saat süreli kursa 84 kursiyerin katıldığını söyledi.

Kursta başarılı olanlara sertifika verileceğini belirten Aydemir, şöyle konuştu:

"Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Ladik Orman İşletme Şefliği işbirliğinde Ağaç Kesimi ve Boylama kursu açtık. Amaç orman üretim işçilerinin eğitimli olmasını sağlamaktır. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika vereceğiz. İşçiler, ancak sertifikaya sahip olması halinde orman işi yapacaktır."

Kursiyerlerin kursa yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Vezirköprü Orman İşletme Müdür Yardımcısı Morkan, kursiyerlerle ormanda ağaç kesimi ve boylamayla ilgili uygulama yaptıklarını kaydetti.