Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

Kavak İlçe Emniyet Müdür Vekilliğine atanan Komiser Yardımcısı Berkan Çolak, görevine başladı.

Samsun'dan Kısa Kısa

Kavak İlçe Emniyet Müdür Vekilliğine atanan Komiser Yardımcısı Berkan Çolak, görevine başladı.

Çolak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin huzur ve güveni için çalışacağını söyledi.

Kavak'ta görev yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Çolak, "İnşallah ekibimizle güzel hizmetler yapacağız. Kavaklı vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 24 saat esasına dayanarak, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız." diye konuştu.

Kavak İlçe Emniyet Müdür Vekilliği görevini daha önce yürüten Şeref Çınar'ın ise İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Çarşamba Havalimanı Şube Müdürlüğüne atandığı öğrenildi.

Ladik'te giyim kursunda yapılan eserler sergilendi

Ladik Halk Eğitim Merkezince (HEM) açılan giyim kursunun ardından sergi açıldı.

Kursiyerlerin kurs süresince yaptıkları eserler, HEM konferans salonunda açılan sergide beğeniye sunuldu.

Serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gülahmet Aydemir, yaklaşık 5 ay süren kursta eğitmen olarak Yasemin İpek'in görevlendirildiğini belirterek, kursa 11 kadının katıldığını anlattı.

Hacı Osman Deresi'nde temizlik çalışmaları

Havza'da, ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi'nin bin 100 metrelik kısmında Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından taşkınlara karşın başlatılan temizleme çalışmaları devam ediyor.


Belediye Başkanı Murat İkiz, Hacı Osman Deresi yatağının 500 metrelik kısmının temizlik çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Dere yatağının temizlenmesinin hem halk sağlığı hem de ilçenin sel ve su taşkınlarına karşı korunması açısından önem taşıdığını dile getiren İkiz, "Havza Belediyesi olarak bizler de çalışmalara destek vermekteyiz. Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğümüze çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: AA