Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

Ladik ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Samsun'dan Kısa Kısa

Ladik ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Kaymakam Emrah Uzun, Akpınar Fen Lisesi'nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen programda, öğretmenlerin değişimin, gelişimin, kalkınmanın, birlik ve beraberliğin anahtarı olduğuna işaret etti.

Öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen bir meslek olduğunu vurgulayan Uzun, "Artık öğretmenlik günümüzde bilgiyi aktaran değil, öğrenmeyi öğreten, yol gösteren, rehberlik eden, hatta birlikte öğrenen konumdadır." dedi.

Belediye Başkanı Selim Özbalcı da bir milletin gelişmesi, büyümesi ve geleceğini şekillendirmesinin, eğitim öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiyle ile mümkün olacağını belirtti.

Öğretmenlerin özverili çalışmalarıyla yetiştirdiği nitelikli nesillerin, ülkeyi yarınlara daha emin adımlarla taşıyacağına işaret eden Özbalcı, bütün öğretmenler görevlerinde başarı diledi.

Program, öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan tiyatro gösterileri, müzik şöleni ve şiirlerin okunmasının ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Daha sonra düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Öğretmenler Günü dart turnuvası ödülleri verildi

Bafra'da, Eğitim-Bir-Sen öncülüğünde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen dart turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Hamdi Yıldız, sendika binasında gerçekleştirilen programda, güzel bir gün geçirmek ve üyelerinin kaynaşmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğretmenlere, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Eğitim-Bir-Sen Samsun Temsilcisi Nejdet Güneysu tarafından ödülleri verildi.