Samsun'daki Asarcıklılar Mevlid'li Program Düzenledi

Samsun'daki Asarcıklılar Mevlid'li Program Düzenledi

Samsun Asarcıklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yemekli Mevlid programı düzenledi.

Samsun'daki Asarcıklılar Mevlid'li Program Düzenledi

Samsun Asarcıklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yemekli Mevlid programı düzenledi. İlkadım Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki program, asker ve polis şehit olanlar adına okutulan Mevlid ile başladı. Daha sonra Dernek Başkanı Bayram Çevrim, yönetim kurulu üyelerini tanıtarak, "Amacımız, Samsun'da yaşayan Asarcıklıları bir çatı altında toplamak, dayanışmak ve yardımlaşmaktır. Derneğimiz daha yeni, kendi kültürümüzü, örf ve adetlerimizi tanıtma amacıyla yapacağımız etkinliklerle Samsun'da ses getireceğiz. Derneğimize her konuda yardımcı olan İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'a saygı ve şükranlarım sunuyorum." dedi.

Başkan Demirtaş ise, "Kavaklısı, Asarcıklısı, Havzalısı, Ladiklisi, Çarşambalısı olarak yaşadığımız kentimize bir şeyler kazandırmak adına toplandık. Birarada olmak, ortak bir şeyler yapmak, birbirimizle dayanışmak, acıları ve sevinçleri paylaşmak gibi çok güzel ortak noktalarımız var. Burada da bunu görüyor ve büyük mutluluk duyuyorum." şeklinde konuştu. Programa gelirken içtenlikle, hasretle, sevgiyle buluşmayı, birarada olmayı istediğini dile getiren Asarcık Kaymakamı Sedat Ateş de şunları söyledi: "Bana Asarcıklıların yemeği var dediklerinde sevindim, çünkü bir süredir sizinle sohbet etmek, dertleşmek istiyordum. İlçemizde çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır ve yaşanacaktır. Böylesine güzel bir organizasyonda biraraya gelmemize vesile olanlar teşekkür ediyorum."

Programın sonunda, derneğe katkıda bulunanlara plaket verildi. Başkan Demirtaş'ın plaketini, Dernek Başkanı Çevrim takdim etti. Programa Kaymakam Ateş, Başkan Demirtaş ve eşi Lütfiye Demirtaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Asarcık eski Belediye Başkanı Şerif Sezek, İlkadım Belediyesi Kurucu Başkanı Ahmet Okuyucu, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi partileri il ve ilçe temsilcileri, İlkadım Belediye başkan yardımcıları Ahmet Seven ve Burhan Taş, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç, Asarcık ilçesi köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.