Samsun'da Yıl Sonu Sergisi

Samsun'da Yıl Sonu Sergisi

Samsun'un Bafra İlçesinde, Halk Eğitim Merkezi ve Okullarda Bir Yıl Boyunca Yapılan Yaklaşık 10 Bin El İşi İçin Fuar Açıldı.

Samsun'da Yıl Sonu Sergisi

Samsun'un Bafra ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi ve okullarda bir yıl boyunca yapılan yaklaşık 10 bin el işi için fuar açıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi, 22 ilköğretim okulu ve 4 liseden binlerce kursiyer ve öğrencinin bir yıl boyunca yaptığı el işleri, Bafra Belediyesi Fuar Alanı'nda sergilendi. Fuarın açılışında Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ana sınıfı öğrencilerinden oluşan Mehteran Takımı ile Üçpınar Köyü İlköğretim Okulu Karadeniz Halk Oyunları Ekibi gösteri sundu.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmada, "Öğretmen, veli, öğrenci birlikteliği önemlidir. Samsun'da eğitim-öğretim bazında çok başarılı bir sezonu geride bırakmanın sevincini yaşıyoruz. Bu çalışmalarda bayanların çok büyük bir yeri vardır. Çalışmalar neticesinde yüzde 60 oranında bayanların eğitilmesi, Samsun açısından çok büyük önem taşıyor" dedi.

Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı ise, 22 ilköğretim, 4 lisenin kültür etkinliği ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yıl sonu sergisinin bir arada gerçekleştirildiğini belirterek, "Sezon içerisinde 38 dalda 270 kurs açılmıştır. Bu kurslara 4 bin 500 kursiyer katılmıştır" diye konuştu.

Yaşam boyu eğitim mantığı ile halk eğitimi için yola çıktıklarını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli de, il genelinde 36 bin 500 kişinin kurslarda eğitim aldığını kaydetti.

Açılışa, Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Fikri Düşünsel, Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Rızvan Aksoy, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(NA-MD-CC-Y)

Kaynak: İHA