Samsun'da Yerel Yönetimler

Samsun'da Yerel Yönetimler

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tülay Başaran Lisesi'nde Verilen Kahvaltıda Okul Aile Birliği Yönetimi, Okul İdaresi, Öğretmenler, Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Akyüz ve Eşi Fazilet Akyüz'le Bir Araya Geldi.

Samsun'da Yerel Yönetimler

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tülay Başaran Lisesi'nde verilen kahvaltıda okul aile birliği yönetimi, okul idaresi, öğretmenler, Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Akyüz ve eşi Fazilet Akyüz'le bir araya geldi.

Toplantıda, eğitimde yaşanan sıkıntılar, şiddet olayları ve gençliğin eğitimine yönelik yapılan icraatlar konuşuldu. Okullarda yaşanan şiddet olaylarının artmasının, acil çözüm üretilmediği sürece artarak süreceğine dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlköğretim okulları ve liselerde artan öğrenci kavgaları ve öğrencilerin öğretmenlere yönelik şiddet uygulaması gibi olaylar artık olağan karşılanmaya başladı. Şiddetin olağan bir olaymış gibi karşılanması, şiddete karşı mücadeleyi olumsuz yönde etkileyecektir” dedi.

Gençlerin eğitimine önem verdiklerini belirten başkan Başkan Tok, “Bilgi Evleri projesiyle geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hayatın gerçeklerine göre yetiştirip, onları geleceğe, çağın teknik bilgi ve teknolojileriyle hazırlayacağız. Bilgi Evleri'yle mahallelerde çocukların bilgiye ulaşma ve boş zamanlarını değerlendirme olanağı sağlamak, bilgisayar ve internete ulaşma imkanı olmayan çocuklara bu imkanı sunmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

Şehir merkezlerinde bulunan kütüphanelere ulaşma zorluğunu Bilgi Evleri aracılığıyla aşarak kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Tok, “İlköğretim çağındaki çocuklara Bilgi Evi'nde kitap sevgisi yanında, bilgisayar kullanımı da öğretilecek. Tamamen çocuklara yönelik kapsamlı birer kütüphanesi, öğretmenleri ve psikologları ile okul sonrası ailelerin çocuklarını güvenli bir yere bırakacakları bir mekan olacak” şeklinde konuştu.

Kimsesiz çocuk ve gençler için Sevgi Evleri'nin yapılacağını kaydeden Erdoğan Tok, “İlkadım beldesinde 150 ile 200 metrekarelik 10 adet dubleks ve 3 katlı evler inşa edilerek Sevgi Köyü oluşturacağız. Çocuklara sadece barınacak bir yer değil, aynı zamanda 'ev ortamını' yaşatılmasını amaçladığımız sevgi evlerinde tamamen bir aile ortamı sağlanacaktır” açıklamasında bulundu.

(SAM-SA)

11.04.2007 20:59 TSİ