Samsun'da Tinerci Oldukları İddia Edilen Şahıslar Operasyonla Yakalandı

Samsun'da Tinerci Oldukları İddia Edilen Şahıslar Operasyonla Yakalandı

Samsun'da, Tiner Bağımlısı Oldukları İleri Sürülen 3 Kişinin Tekel Eski Binasının Çatısına Çıkarak Ellerine Aldıkları Kiremitleri Yoldan Geçen Vatandaşlara ve Araçların Üzerlerine Attıkları İddiaları Üzerine Yapılan Operasyonda Bahsi Geçen 3 Kişi Gözaltına Alındı.

Samsun'da Tinerci Oldukları İddia Edilen Şahıslar Operasyonla Yakalandı

Samsun'da, tiner bağımlısı oldukları ileri sürülen 3 kişinin TEKEL eski binasının çatısına çıkarak ellerine aldıkları kiremitleri yoldan geçen vatandaşlara ve araçların üzerlerine attıkları iddiaları üzerine yapılan operasyonda bahsi geçen 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Samsun'da TEKEL eski binasını mesken tutarak çatıya çıkıp sürekli olay çıkardıkları öne sürülen şahısların, bu akşam saat 19.30 sıralarında çıktıkları Kale Mahallesi Gazi Caddesi üzerindeki TEKEL eski binasının çatısından kiremitleri yoldan geçenlere attıkları şikayeti, polisi alarma geçirdi. Olay yerine giden Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Gazi Polis Merkezi ekiplerinin ikna çabalarına direnen gençler, polise zor anlar yaşattı. Polis, gençlerin bir arkadaşını olay yerine getirip çatıya çıkararak yine şahısları ikna etmeye çalıştı. Gençlerin ikna olmaya yanaşmaması üzerine bölgeye takviye istendi. Olay yerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. Çevik Kuvvet ekiplerinin de gayretleri sonucu ikna olmayan şahısların yakalanması için Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Samsun Emniyet Müdürlüğü bünyesinde olaylara müdahalede görev alan "Balyoz Ekibi" olay yerine intikal ettirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de olay yerine araçları ile gelerek polise destek verdi.

Polis, çatıdaki şahısları yakalamak için yaklaşık 2 saat sabırla bekledi. 2 saat sabreden ekipler, sonunda çatıya çıkmaya karar verdi. Daha sonra Özel Tim ve Balyoz Ekibi, binaya operasyon düzenledi. Balyoz Ekibi, çatıya çıkarak biber gazı ile tinerci oldukları iddia edilen gençleri etkisiz hale getirdi. Yakalanan 3 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

(MAY-SA-OK-Y)