Samsun'da Silah ve Uyuşturucu Operasyonu

Samsun'da Silah ve Uyuşturucu Operasyonu

Samsun, İstanbul ve Şanlıurfa'da Emniyet Güçlerince Eş Zamanlı Olarak Gerçekleştirilen Silah Kaçakçılığı ve Uyuşturucu Operasyonunda 24 Kişinin Gözaltına Alındığı Bildirildi.

Samsun'da Silah ve Uyuşturucu Operasyonu

Samsun, İstanbul ve Şanlıurfa'da emniyet güçlerince eş zamanlı olarak gerçekleştirilen silah kaçakçılığı ve uyuşturucu operasyonunda 24 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, silah kaçakçılığı ve uyuşturucu operasyonu Samsun, İstanbul ve Şanlurfa'da eş zamanlı olarak yürütüldü. Samsun merkez ile Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçeleri yanısıra bilgi paylaşımı yapılarak İstanbul ve Şanlıurfa'da aynı anda operasyonlar gerçekleştirildi. Silah kaçakçılığı ve uyuşturucu operasyonu kapsamında çok sayıda ev ve işyerine ani baskınlar düzenlendi. Yapılan baskınlarda Glock marka tabanca, kaleşnikof tüfek ile çok sayıda tabanca, tüfek ve bu silahlara ait mermi ile

bir miktar esrar bulunduğu öğrenildi. Yetkililer, ilk bilgilerde 24 kişinin gözaltına alındığını, bu kişilerle ilgili 'teşekkül halinde silah ve uyuşturucu ticareti yapma' suçlarından soruşturma başlatıldığını bildirdiler.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(MD-SA-OK-Y)

Kaynak: İHA