Samsun'da Sanayi Gelişiyor

Samsun'da Sanayi Gelişiyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (Stso) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sakoğlu, Samsun'a Kurulması Kararlaştırılan Gıda Organize Sanayi Bölgesi'nin Kuruluş Aşamasının Tamamlandığını Söyledi.

Samsun'da Sanayi Gelişiyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sakoğlu, Samsun'a kurulması kararlaştırılan Gıda Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluş aşamasının tamamlandığını söyledi.

STSO Meclisi mart ayı toplantısı Davut Altan Meclis Salonu'ndan gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşmesinin ardından faaliyet bilgilendirme konuşması yapan Sakoğlu, gıda sanayiinin kuruluşunda il özel idaresinin yüzde 30, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın yüzde 21, Samsun Ticaret Borsası'nın yüzde 21, Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 21 ve Tekkeköy Belediyesi'nin de yüzde 7 pay sahibi olduğunu kaydetti. Konuyla ilgili müteşebbis heyeti olarak Merkez Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sinan Turgut'u bölge müdürü olarak atadıklarını ifade eden Adnan Sakoğlu, bugünden itibaren proje, keşif ve altyapı çalışmalarına başlanacağını dile getirdi. 14-20 Nisan tarihleri arasında Almanya'nın Hannover Kenti'nde yapılacak olan bilişim ve sanayi fuarına katılacaklarını açıklamayan STSO Yönetim Kurulu başkanı Sakoğlu, "Daha önce fuarda partner ülke Hannover'di. Şimdi ise Türkiye oldu. Bunun için fuarı çok önemsiyoruz. Oluşturulacak heyet ile birlikte bu fuara katılacağız. Samsun'daki sanayicilerin ürettikleri ürün katologlarını yanımıza alarak olara açacağımız standlarda tanıtımını yapacağız" dedi.

(MD-SA)

29.03.2007 18:39 TSİ

Kaynak: İHA