Samsun'da Sağanak Yağış Korkuttu

Samsun'da Sağanak Yağış Korkuttu

Samsun'da 24 Ağustos'ta Yaşanan Sel Felaketinin Ardından Bugün Başlayan Yağış Sonrası Bir Çok Caddeyi Su Basması, Korkuya Neden Oldu.

Samsun'da Sağanak Yağış Korkuttu

Samsun'da 24 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinin ardından bugün başlayan yağış sonrası bir çok caddeyi su basması, korkuya neden oldu.

Akşam saat 19.30 sıralarında başlayan sağanak yağış, şehir merkezinde etkisini gösterdi. 24 Ağustos 2007'de yaşanan sel felaketinin ardından, bugün de bir çok ev ve işyerinin sular altında kalması nedeniyle korkulu anlar yaşandı. Yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarının taşması sonucu bir çok caddede su taşkınları oluştu. Şehir merkezinde çok sayıda işyerinin bulunduğu ve daha önceki selde binlerce YTL zararın oluştuğu Mecidiye Caddesi'ne akan yağmur suları, güzergahın suyla dolmasına neden oldu. Esnaf

kendi imkanlarıyla dükkanlarını korumaya çalışırken, belediye ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Polis, kapalı olan işyerlerinin sahiplerine ulaşmaya çalıştı. Evlerinden gelen esnaf ise, dükkan önlerine tuğladan set yaptı ve gelen yağmur suyunu engellemeye çalıştı. Tıkanan rögar kapaklarını açan belediye görevlileri, içlerini temizleyerek suyun akmasını sağladı. Şehrin çeşitli yerlerinde de su baskınları yaşandı.

(MD-OK-Y)

Kaynak: İHA