Samsun'da Sağanak Yağış Alarmı

Samsun'da Sağanak Yağış Alarmı
CHA - Haberler | Güncel

Samsun'da sahur vakti başlayan sağanak yağış, kentteki kurumları teyakkuza geçirdi.

Samsun'da sahur vakti başlayan sağanak yağış, Temmuz ayı başında yaşanan sel felaketi sebebiyle kentteki kurumları teyakkuza geçirdi.

Yağış, gök gürültüsü ve şimşeklerin çakmasıyla giderek hızını ve şiddetini artırdı. Kısa sürede şehrin ana arter yollarında su birikintileri oluştu. Yağmur sebebiyle devriyeye çıkarılan çok sayıda ekip, kentin kritik bölgelerini dolaşarak inceleme yaptı. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere DSİ ve ilçe belediyelerini bilgilendiren Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, barajların su durumu hakkında bilgi aldı. Ekiplerden teyakkuzda olmaları ve kontrollere devam etmeleri istendi.

Çevre yolu cezaevi mevkisinde trafik sıkışsa da önemli herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı ifade edildi. Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği ekiplerinin de olası bir afete karşı hazır şekilde bekletildikleri öğrenildi.

Temmuz ayı başında büyük bir sel felaketi yaşanan Samsun'da 9 kişi hayatını kaybetmiş, ev ve işyerlerini su başmış, kentte büyük maddi hasar oluşmuştu.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title