Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları Çerçevesinde Samsun Batıpark'ta Düzenlenen Törende, Yağlı Direk Yarışmasında Bayrağı Almaya Çalışanlar Tehlikeli Anlar Yaşadı.

Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde Samsun Batıpark'ta düzenlenen törende, yağlı direk yarışmasında bayrağı almaya çalışanlar tehlikeli anlar yaşadı.

Samsun'daki kutlamalar, çok sayıda vatandaşın katılımıyla heyecanlı yarışmalara sahne oldu. Serbest yüzme yarışmasında genç erkeklerde Denizcan Akbaş, bayanlarda Dursun Ağcı, 18-30 yaş arasında Egemen Ağcı, 30-50 yaş arasında Hüseyin Çavuş birinciliği elde etti. Deniz Polisi Botu'ndan denize salınan 3 ördeği yakalamak için ise yüzlerce genç suya atladı. Ördeklerin 2'si suda yakalanırken, kıyıya kadar yakalanmamayı başaran ördek Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a hayvanat bahçesine konulmak

üzere hediye edildi. En son yapılan yağlı direk yarışması da, gençlerin denge savaşına sahne oldu. Yağlı direk üzerinde koşarak bayrağı almaya çalışan gençlerin başları, bacakları ve kafaları direğe çarparak zedelenirken, yarışmacılar bayrağı almayı beceremedi. Yarışmanın galibi ise bayrağa dokunmayı başaran Cemal Özdirek oldu. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Törene Vali Yardımcısı Mesut Eser, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürü Mesut Öztürk, Karadeniz Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay İlyas Koçak, bürokratlar, denizci askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(İG-AG-OK-Y)

Kaynak: İHA