Samsun'da 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 15 İlçeyi Kazandı, 3 İlçe El Değiştirdi
Haberler » Politika » Samsun'da 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 15 İlçeyi Kazandı, 3 İlçe El Değiştirdi - Haberler

Samsun'da 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 15 İlçeyi Kazandı, 3 İlçe El Değiştirdi

SAMSUN'da yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere giren AK Parti büyükşehir belediyesi ve 13 ilçe belediyesini, MHP ise 2 ilçe belediyesini kazandı.

Samsun'da 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 15 İlçeyi Kazandı, 3 İlçe El Değiştirdi

'da yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere giren büyükşehir belediyesi ve 13 ilçe belediyesini, ise 2 ilçe belediyesini kazandı. Millet İttifakı olarak seçime giren CHP ve İYİ Parti ise 1'er ilçede belediye kazandı. 


Samsun'da, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere giren AK Parti büyükşehir belediyesi ve 13 ilçe belediyesini, MHP ise 2 ilçe belediyesini kazandı. Millet İttifakı olarak seçime giren CHP ile İYİ Parti ise 1'er belediyeyi kazandı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğuna Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li aday Mustafa Demir otururken, ikinci sırada ise Millet İttifakı'nın adayı İYİ Partili Hayati Tekin yer aldı. 


3 İLÇE EL DEĞİŞTİRDİ


İlkadım ilçesinde İYİ Parti'li Necattin Demirtaş mevcut başkan olan AK Parti'li Erdoğan Tok'a karşı kazanarak yeni belediye başkanı seçildi. Atakum ilçesinde de değişiklik yaşandı. AK Parti'nin elinde olan Atakum ilçesini AK Parti'li Zihni Şahin'e karşı CHP'li Cemil Deveci kazandı. AK Parti'nin elinde bulunan Alaçam ilçe belediyesini ise Cumhur İttifakı'nın adayı olarak seçime giren MHP'li İlyas Acar kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Samsun'da kazanan belediye başkanları işe şöyle;


AK Parti:


Büyükşehir: Mustafa Demir


Canik: İbrahim Sandıkçı


Tekkeköy: Hasan Togar


Çarşamba: Halit Doğan


Terme: Ali Kılıç


Salıpazarı: Halil Akgül


Ayvacık: Halil Kalaycı


Ladik: Nurhan Yapıcı Özel


Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu


Havza: Sebahattin Özdemir 


Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis 


Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu


Bafra: Hamit Kılıç 


Yakakent: Hüseyin Kıyma


MHP


Asarcık: Şerif Kılağuz 


Alaçam:  İlyas Acar


CHP


Atakum: Cemil Deveci


İYİ Parti:


İlkadım: Necattin Demirtaş


- Samsun

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler