Samsun'da 7. Büyük Karadeniz Kadırga Şenliği

Samsun'da 7. Büyük Karadeniz Kadırga Şenliği

Samsun'da Yapılan "7. Büyük Karadeniz Kadırga Şenliği", Renkli Görüntülere Sahne Oldu.

Samsun'da 7. Büyük Karadeniz Kadırga Şenliği

Samsun'da yapılan "7. Büyük Karadeniz Kadırga Şenliği", renkli görüntülere sahne oldu.

Çakırlar Korusu'nda binlerce vatandaşın katıldığı şenlikte, sanatçılar Cimilli İbo, Çalıkuşu Feride, İlyas Çavdaroğlu, Mehmet Tak, Sebahattin Yanık ve Yayla Uşakları grubu sahne aldı. Karadeniz yöresi şarkı ve türkülerinin söylendiği şenlikte yüzlerce kişi hep birlikte horon tepti. Etkinlikte, Kadırga Şenlikleri'nin organizasyonuna destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, Canik Belediye Başkanı Osman Genç,

Çatalçam Belediye Başkanı Osman Çavuş ve Atakent Belediye Başkanı Cemal Gülhan'a birer plaket verildi. Şenlik organizatörü İlyas Çavdaroğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a sevgisini belirtmek için yazdırdığı, "Ben seni seviyorum. Tıpkı Samsun halkının seni sevdiği gibi. Varken kıymetini bilelim. Sen Samsun'un mimarısın. Aynı zamanda bakanısın" pankartı ise dikkat çekti.

Belediye başkanlarının yanısıra şenliğe AK Parti Samsun Milletvekili ve 3. sıra milletvekili adayı Suat Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili ve 5. sıra adayı Ahmet Yeni ve DP Samsun 1. Sıra milletvekili adayı Suna Vidinli de katıldı.

(İG-AG-OK-Y)

Kaynak: İHA