X Factor Türkiye Elemeleri Başladı

X Factor Türkiye Elemeleri Başladı

Dünyada İngiltere ve Amerika başta olmak üzere 20'ye yakın ülkede yayınlanan yeni jenerasyon şarkı yarışması X Factor - Türkiye elemeleri başladı.

X Factor Türkiye Elemeleri Başladı

Dünyada İngiltere ve Amerika başta olmak üzere 20'ye yakın ülkede yayınlanan yeni jenerasyon şarkı yarışması X Factor- Türkiyeö elemeleri başladı. Kanal D'de yayınlanacak olan yarışmanın Kayseri'nin ardından Samsun'da yapılan elemelere büyük katılım oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren elemelerin yapılacağı Büyük Samsun Oteli'ne akın eden Samsunlular, elemeleri geçebilmek için büyük çaba gösterdi. 2 milyon liralık büyük ödüllü yarışmaya olan ilgiden memnun olduklarını dile getiren Med Yapım Genel Müdürü Armağan Çağlayan, Yarışmaya 16 yaşından 99 yaşına kadar herkes ister tek tek, ister grubuyla katılabilecek. Yarışmanın büyük ödülü ise 2 milyon lira olacak. Bu yarışma Amerika, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde yayınlanıyor. Yani neredeyse bütün Avrupa'da yayınlanan bir yarışma. Med Yapım yarışmayı Türkiye'ye getirdi. Şu ana kadar herhalde Türk televizyon tarihinin en büyük para ödülünü verecek olan yarışma. Yarışmanın birincisi 2 milyon lira alacak. Umudumuz ses getirmek. Samsun'dan 2-3 kişiyi İstanbul'a götüreceğiz gibi görünüyor. Samsun'dan sonra Cumartesi günü Adana'ya gideceğiz. Avrupa'daki bütün X Factor'lerden ünlü insanlar, starlar çıktı. İnşallah biz de Türkiye'den çıkartırızö dedi.

Türkiye'nin en büyük para ödüllü yarışmanın yapımcısı Gülümsün Özkök ise, Henüz seçilmemiş olan 4 kişilik jüri, Türkiye'nin dört bir yanından gelecek olan yarışmacı adaylarını dinleyecek ve halkın SMS oylarıyla birlikte star ışığı olan 12 finalist seçilecek diye konuştu. Yarışmanın Aralık ayından itibaren Kanal D'de yayınlanacağı belirtildi.