Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Gökçınar'dan Görüntülerle İlgili Soruşturma

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Gökçınar'dan Görüntülerle İlgili Soruşturma

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink Cinayetinin Zanlısı Ogün Samast'ın, Samsun Otogarı'nda Yakalandıktan Sonra Götürüldüğü Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Çekildiği İddia Edilen Görüntüleri ile İlgili Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar Soruşturma Başlattı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Gökçınar'dan Görüntülerle İlgili Soruşturma

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin zanlısı Ogün Samast'ın, Samsun Otogarı'nda yakalandıktan sonra götürüldüğü Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çekildiği iddia edilen görüntüleri ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar soruşturma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, Samast'ın yakalandıktan sonra götürüldüğü Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çekildiği iddia edilen fotoğrafların basında yer olması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Samsun'a 3 müfettiş gönderildi. Dün çalışmalara başlayan müfettişler, fotoğrafların nerede çekildiği ve medyaya kimler tarafından sızdırıldığını araştırırken, bir televizyon kanalında bu akşam yer alan Ogün Samast'ın elinde Türk bayrağı ile görüldüğü ve görevlilerle kameralara poz vermesi görüntüleri adeta bomba etkisi yaptı. Görüntülerin televizyonda yer almasının ardından Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar, olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcı Gökçınar, "Söz konusu görüntüleri yayın kuruluşundan temin ederek inceleyeceğiz. Görüntülerde yer alan gerek emniyet mensupları gerekse jandarma mensupları hakkında soruşturma başlattık" dedi.

(MAY-OK-OK-Y)