Samsun: Canik Belediyesi'nden Ramazan Etkinliği

Samsun: Canik Belediyesi'nden Ramazan Etkinliği

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ramazan Ayının Bu Yıl Beldede 3 Ayrı Noktada Yapılan Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacağını Söyledi.

Samsun: Canik Belediyesi'nden Ramazan Etkinliği

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ramazan ayının bu yıl beldede 3 ayrı noktada yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.

Her gün yüzlerce kişiye verilecek olan iftar yemeğinde ilk akşam çocukların ilgisi fazlaydı. Eski Ramazan geceleri yaşatılacağını ve maddi durumu iyi olmayan 540 aileye yönelik olarak evlere yapılan hizmetin Ramazan ayı boyunca da devam edeceğini belirten Başkan Osman Genç, "Gündüzleri ev hanımlarına yönelik olarak yemek tarifleri ve Ramazan sohbetleri, akşam ise 29 Mayıs Fatih Parkı'nda iftar yemeği vereceğiz. İftar yemeğinin ardından geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik orta oyunu, Karagöz ve Hacivat, gölge oyunu ve çizgi filmler oynatılarak, çocuklarımızın eski Ramazan gecelerini yaşamalarını sağlayacağız" dedi.

Ramazan etkinliklerinin Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde yapılacak olan Ramazan sohbetleriyle devam edeceğini kaydeden Başkan Genç, "Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Canikliler'i Samsunlu aydınlarda buluşturmaya devam edeceğiz. Ramazan sohbetlerimizin ilkini Samsun İl Müftümüz Osman Şahin'in vereceği sohbetle başlatacağız" diye konuştu.

Başkan Genç, Canik'te yapılan tüm Ramazan etkinliklerine tüm Samsun halkının davetli olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA