Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu Açıklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu Açıklandı

CHA - Haberler | Yerel
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu Açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu, 2013 yılı başında yaptığı çalışmaya belediyenin borcunu tespit etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi nisan ayı birinci ortak komisyon toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın meclis başkanlığında yapıldı.

SANAYİDEN ÖNCE ÇEVRE

Toplantıda, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılına ait faaliyet raporu görüşüldü. Rapor hakkında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hükümetin 2023 vizyonu olduğunu belirterek, bu tarihten önce kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımlarının yakıldığı Samsun'un, 2019 yılına kadar tüm altyapısını tamamlamış bir şehir haline gelmesi gerektiğini söyledi. Samsun'da çevre kirliliğine yol açacak sanayi yatırımlarının önünü açmamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Tekkeköy ilçesinde yer alan kömür depolarının şehir dışına çıkarılması yönünde çalışma içerisinde olduklarını açıkladı.

Samsun'un, turizmden daha fazla pay alması için cesur adımlar atması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "2011 yılında ülkemize gelen turist sayısı 28 milyona, turizm geliri de 22 milyar dolara yükseldi. 2023 yılında ülkemizin turizm gelirinin 50 miyar dolar seviyesine çıkacağı tahmin edilmekte. Turizm pastasından pay almak için illerimiz yarış halinde olacaklardır. Samsun olarak biz de bu yarıştan korkmamız lazım." dedi.

BELEDİYE, 2012'Yİ 200 MİLYON LİRA GELİRLE KAPATTI

Konuşmaların arından, AK Parti meclis üyeleri Emin Kazım Şen, Adem Alan, Tahsin Canikli, MHP Meclis Üyesi Cemalettin Kola ve CHP Meclis Üyesi İbrahim Saraç'tan oluşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu'nun, bu sene başında hazırladığı rapor görüşüldü.

Büyükşehir Belediyesi'nin, 2012 yılında 200 milyon 592 bin lira net geliri, 222 milyon 243 bin lira giderinin olduğunun ifade edildiği denetim raporunda, belediyenin 289 milyon 513 bin lirası dış borç olmak üzere toplamda 383 milyon 776 bin lira borcu bulunduğu ve yıllık olarak 10 milyon lira tutarında faiz giderinin yapıldığı belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu Açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu Açıklandı

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500