Samsun Barosu Haberleri

Samsun Barosu haber, Samsun Barosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Samsun Barosu - 02.05.2018
Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı Açıldı
Fuarda, Samsun Barosu tarafından okula bağışlanan 3 boyutlu baskı makinesinde yapılan çalışmalar da gösterildi.
Samsun Barosu - 04.04.2018
Vali Kaymak'tan "Avukatlar Günü" Mesajı
Hukuk devleti kavramı içindeki adalet ve demokratik laik sistemin temel taşlarından yargı ile savunma hakkının uygulayıcısı avukatlık müessesesinin birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olduğunu vurgulayan Kaymak, mesajında şunları kaydetti: "Birey ve toplumları hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlarımız, meslek etiğine ve kanunlara bağlı, adaletin sağlanması hususunda kararlı tavırlarıyla da toplumumuzca takdir edilmektedir. Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi yönünde gayret gösteren başta Samsun Barosu avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.
Samsun Barosu - 23.02.2018
Siyasi Sosyal ve Kültürel Boyutlarıyla 15 Temmuz ve Fetö Çalıştayı
Çalıştayın açılışına Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz ile fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Samsun Barosu - 22.12.2017
Yargıtay Ceza Genel Kurulu İstedi, Namus Cinayetine Sadakat İndirimi Uygulandı
İstanbul Küçükçekmece'de 2012 yılında meydana gelen olayda, Çetin F.(40) kendisini yanında çalışan işçi ile aldattığı iddia edilen ve kadın sığınma evine yerleşen eşi Zahide F.'yi (38) bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra tutuklanan Çetin F., Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Samsun Barosu avukatı Ata Giritli, Yargıtay 1.
Samsun Barosu - 11.10.2017
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü
Samsun Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Kübra Tüfek, devletin, çocuklarını okula göndermeyen aileler hakkında daha ağır yaptırımlar uygulaması gerektiğini belirtti.
Samsun Barosu - 12.07.2017
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.
Samsun Barosu - 24.06.2017
Samsunspor Tutu ile 'Devam' Dedi
Samsunspor Kulübü'nün bir hafta önce yeterli çoğunluk bulunamadığı için yapılamayan Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde yapılan kongreye 844 genel kurul üyesinden 110'u katıldı. Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz'ün divan başkanlığında gerçekleştirilen kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu, kesin hesap ve 2017-2018 tahmini bütçe raporu, yönetim kurulu ibrası, denetleme kurulu raporu, devan başkanlık kurulu faaliyet raporu tek tek okunarak oylanıp oy birliği ile kabul edildi.
Samsun Barosu - 05.04.2017
Avukatlar Günü
Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, "Samsun Barosu olarak görevimizi ifa ederken yasadan aldığımız yetkinin, insanlığımızın ve en önemlisi vicdanımızın gereği olarak kimin yaptığına değil, ne yaptığına; kime yapıldığına değil, ne yapıldığına bakacağız.
Samsun Barosu - 04.10.2016
Görüntülü Haber) Samsun'da Fetö Operasyonu: 6 Kadın Avukat ile Kadın Psikolog Gözaltında
Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bugün Samsun Barosu'na yönelik ikinci dalga FETÖ/PDY operasyonu düzenledi.
Samsun Barosu - 16.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Samsun Barosu Samsun Barosundan yapılan yazılı açıklamada ise darbelerden çok çekmiş bir ülkenin avukatları olarak dün gece darbe görüntüsü altında gerçekleştirilmeye çalışılan terörist eylemler, bunları planlayıp uygulayanlar, bu tür eylem ve girişimlerden medet umanlar lanetlendi.
Samsun Barosu - 16.07.2016
Bu Tür Eylem ve Girişimlerden Medet Umanları Lanetliyoruz"
15 Temmuz akşamı mevcut devlet yönetimine el koymak amaçlı gerçekleştirilmek istenilen darbe girişimine karşı toplumun her çevresinden sesler yükselmeye devam ediyor. Samsun Barosu Başkanı Kerami Gündüz ve yönetim kurulu üyeleri de yapılmak istenilen darbe girişimine karşı tavırlarını belli ederek mevcut durum hakkındaki düşünceleri bir basın bildirisi ile açıkladı.
Samsun Barosu - 14.05.2016
Kurgusal Duruşma Yarışması
Yargıtay Ceza Dairesi Onursal Üyesi Kemal Karacan, Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülsün Aygörmez ve Samsun Barosu avukatlarından Necat Anıl da yargıç masasında jürilik yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Samsun Barosu Haberleri | Samsun Barosu Haber - Haberler - Sayfa 3 - Samsun Barosu haberleri, son dakika samsun barosu haber ve gelişmeleri burada. Samsun Baro'su 3. Kez Gürbüz'e Emanet.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 13:04:47. #1.15#

title