Samsun Haberleri

Samsun haber, Samsun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Samsun - Bugün
Yıldırım'da 19 Mayıs ruhu sokaklara taşıcak
BAŞKAN YILMAZ: "19 MAYIS RUHU BÜYÜK TÜRKİYE'NİN TEMİNATIDIR" 19 Mayıs 1919'un, Türk Milleti'nin bağımsızlık ruhunu temsil ettiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Aziz milletimiz, bundan 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, hürriyet mücadelesini başlatmıştı. Samsun'da yakılan bağımsızlık ateşi kısa sürede tüm yurdu sarmış, milli mücadele ruhu ile birlik olan şanlı ecdadımız kanı ve canı pahasına düşmanı vatan toprağından söküp atmıştır.
Samsun - Bugün
Samsun'da Afganistan uyruklu 7 düzensiz göçmen yakalandı
Samsun'da polis tarafından Afganistan uyruklu 7 düzensiz göçmen yakalandı.
Samsun - Bugün
Başkan Sadıkoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı
Başkan Sadıkoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 102 yıl önce vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşu ve bağımsızlığımız için Samsun'a çıkarak Kurtuluş Mücadelemizi başlatmıştır.
Samsun - Bugün
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 19 Mayıs'ı kutladı Açıklaması
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs'ın millet için iftihar kaynağı olduğunu vurgulayan Cora, şu değerlendirmede bulundu: "19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran irade, kararlılık ve inancı gençlerimizin aynen muhafaza ettiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler, tüm imkanlarımızla kendilerine destek verdiğimiz gençlerimizin, ecdat yadigarı olan bu aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacaklarına, istiklal ve istikbalimize gerektiğinde canları pahasına sahip çıkacaklarına inanıyoruz." Cora, "Bizim gençlerimiz, asımın nesilleridir." ifadesini kullanarak, şunları kaydetti: "Yemen'de, Kudüs'te, Kut-ül Amare'de, Balkanlar'da, Çanakkale'de, Galiçya'da, Gaziantep'te, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Karabağ'dan Libya'ya kadar her yerde gençlerimiz vardı. Nerede bir ay yıldızlı bayrak yükseldiyse, bu bayrağı oraya taşıyan da yere düşürmeyen de asımın nesli olan gençlerimizdi. Ülkemizi bölmek isteyen PKK'lı alçakların karşısına dikilen Yasin Börü'ler, Eren Bülbül'ler bizim gençlerimizdi. 15 Temmuz gecesi meydanı hainlere bırakmayıp FETÖ'cüleri hüsrana uğratan Ömer Halisdemir'ler, Abdullah Olçok'lar, Erol Olçok'lar bizim gençlerimizdi. Samsun'da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesidir.
Samsun - Bugün
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı
Zorluoğlu, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşını başlattığı, milli mücadelenin ve ulusun bağımsızlığı için milat olan 19 Mayıs 1919'un 102.
Samsun - Bugün
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Samsun'da yakılan istiklal meşalesinin tüm Anadolu'ya dalga dalga yayıldığını aktaran İba, şöyle devam etti: "Gençlerin, 19 Mayıs'ın anlamını kavrayarak, bu mücadeleye, değerlere sonuna kadar sahip çıkacaklarına inanıyorum.
Samsun - Bugün
Başkan Ergün, gençliğin bayramını kutladı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi: "Bugün şanlı Türk tarihinde önemli bir yeri olan ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a ayak basışının yıldönümünü kutluyoruz.
Samsun - Bugün
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
Ortahisar Belediye Başkanı Genç, mesajında, 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'dan yola çıkarak yurdun işgal girişimlerine karşı ilk tepkiyi gösterdiğini belirtti.
Samsun - Bugün
AK Parti'li Karaaslan: "19 Mayıs ruhu, istiklal mücadelemizi zafere taşımıştır"
Karaaslan, mesajında, 102 yıl önce Tütün İskelesi'nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını büyük heyecanla karşılayan bir şehrin, Samsun'un evlatları olarak bugün yine aynı coşkuyu ve gururu yüreklerinde hissettiklerini vurguladı.
Samsun - Bugün
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden fındık üreticilerine "fındık kurdu" uyarısı
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, fındık kurduyla mücadelede ilaç kullanılması gerektiği bildirildi.
Samsun - Bugün
AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı: "BM hukuku işletilmeli, İsrail hesap vermelidir"
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, İsrail'in, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki göstererek, "Birleşmiş Milletler (BM) hukuku işletilmeli, İsrail hesap vermelidir.
Samsun - Bugün
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta'dan 19 Mayıs mesajı Açıklaması
Balta, 19 Mayıs'ın, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu vurgulayarak, "19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlayan ve milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde zaferle taçlanan milli mücadele, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanıyla hedefine ulaşmıştır.
Samsun - Bugün
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
19 Mayıs'ın istiklal mücadelesinin meşalesinin yakıldığı gün olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye'nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. Ülkemizi ileri götürecek, bugünkünden çok daha yüksek seviyelere taşıyacak güç gençlerimizdir. Gençlerimizin doğru ve kararlı adımlarla Türkiye'yi geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyorum. 19 Mayıs'ın bu kutlu yıl dönümünde cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Samsun'dan yayılan ateşin bütün memleketi sardığını, yüreği istiklal aşkı ile çarpan her bir vatan evladının aşkla, inançla ve ümitle bu kutlu mücadelenin bir neferi olduğunu belirtti.
Samsun - Bugün
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Kartal'da coşkuyla kutlanacak
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basarak Kurtuluş Savaşı destanının ilk adımını atan Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği bayramın 102.
Samsun - Bugün
Ağrı GSİM İsmail Çalgan'ın"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" mesajı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, yolumuzu aydınlatan cumhuriyet tarihimiz adına bir milattır.
Samsun - Bugün
Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102. yılında Bandırma Vapuru sanal müzeye dönüştürüldü
Sabancı Vakfı tarafından Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ulaştırarak Milli Mücadele'nin başlatılmasında önemli bir görev üstlenen Bandırma Vapuru sanal müze haline getirildi.
Samsun - Bugün
TVHB Başkanı Eroğlu, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı
TVHB Başkanı Eroğlu yayımladığı mesajda şunları kaydetti: "Bu tarihte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla oluşan Milli Mücadele ruhu, yakılan bağımsızlık meşalesi kısa sürede tüm yurda yayılarak, bir milletin direniş destanına dönüşmüştür.
Samsun - Bugün
'lular Ramazan Bayramı'nda 33 milyon GB mobil internet kullandı
Vodafone'lular bayram boyunca Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan sevdikleriyle bol bol konuştu, mesajlaştı ve veri alışverişinde bulundu. Buna göre, bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Şanlıurfa, Konya, Adana, Kocaeli ve Samsun olurken, en çok SMS gönderen iller de sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Adana, Van ve Samsun olarak kaydedildi.
Samsun - Bugün
Samsun'da kafede kumar oynayan 17 kişiye cezai işlem uygulandı
Samsun'da bir kafede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ihlal eden ve kumar oynayan 17 kişiye 76 bin 245 lira cezai işlem uygulandı.
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
28°
En Yüksek
28°
En Düşük
12°
İmsak03:17
Öğle12:36
İkindi16:33
Akşam19:56
Yatsı21:37
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Samsun Haber, Samsun Son Dakika Haberleri - Haberler - Samsun haber sayfamızda Samsun haberleri okuyabilir, Samsun son dakika haberleri ve güncel Samsun gelişmelerini görebilirsiniz. Samsun'da yurda yasa dışı yollarla giren 7 Afgan yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 15:27:08. #1.16#

title