Samsat İlçesindeki Bütün Köy Yollarına Yama Yapıldı
Haberler » Yerel » Samsat İlçesindeki Bütün Köy Yollarına Yama Yapıldı - Haberler

Samsat İlçesindeki Bütün Köy Yollarına Yama Yapıldı

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde daha önce KÖYDES ve İl Özel İdaresi programları kapsamında asfaltlanan köy yollarında yama çalışması yapılıyor.

Samsat İlçesindeki Bütün Köy Yollarına Yama Yapıldı

'ın ilçesinde daha önce KÖYDES ve İl Özel İdaresi programları kapsamında asfaltlanan köy yollarında yama çalışması yapılıyor.


Samsat ilçesindeki bulunan asfalt yollarında zaman içerisinde oluşan çukurlar ve meydana gelen bozulmaların giderilmesi için yama çalışması yapılarak kış aylarına hazırlık yapıldığı belirtildi. Yama çalışmalarını İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Kandemir ile birlikte mahallinde inceleyen Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Samsat ilçesinde asfaltsız köy yolu bulunmadığını belirterek, zaman içerisinde yollarda çökme ve bozulmaların meydana geldiğini hatırlattı. Onarımdan geçmeyen hiçbir köy yolunun bırakılmayacağını vurgulayan Kaymakam Atak, "Muhtarlarımız tarafından yollarda çukurların oluştuğunu ve bozulmaların meydana geldiğini hususu aktartılmaktadır. Bu talepleri dikkate alarak İl Özel İdaresinden yama yapılmasını talep ettik. Sayın Valimiz Abdullah Erin ve İl Özel İdaresi yetkililerinin destekleri ile ilçemize ekipler gelerek işe başladılar. Önümüzdeki günlerde okullarımız açılacak. Birçok köyümüzde taşımalı eğitim yapılmaktadır. Bu nedenle kış ayları başlamadan yollarımızda iyileşme sağlayarak istedik. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum" dedi. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri