Samrık Köyü Hamamı Yenilendi
Haberler » Yaşam » Samrık Köyü Hamamı Yenilendi - Haber

Samrık Köyü Hamamı Yenilendi

Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Samrık köyünde 2000 yılında yapılan hamam modernize edilerek halkın hizmetine sunuldu.

Samrık Köyü Hamamı Yenilendi

'nın ilçesine bağlı Samrık köyünde 2000 yılında yapılan hamam modernize edilerek halkın hizmetine sunuldu.


Emet Kaymakamı 'in destekleri ile dış ve iç dizaynı modernize edilen hamam bölgede kükürt oranı en yüksek sıcak sulara sahip. Ölü hücreleri canlandırması ile vücudun derisini yenilenmesine sağlayan Emet Samrık hamamı, modern görünümü ile de takdirleri topladı.


Kaymakam Hasan Çiçek sayesinde hamamlarının modern bir görünüme kavuştuğunu belirten Samrık Köyü Muhtarı Cavit Öztürk, "Köyümüzde sıcaklığı 42 dereceyi bulan su kaynağımız mevcut. Bu kaynağın etkin şekilde kullanımı için 2000' li yılların başında hamam yapılmıştı. Günümüz şartlarında harebe durumda olan hamam, sayın Kaymakamımızın destekleri ile modernize edildi. Tuvaletleri, hamam içleri, mermerli havuzu, dış cephe bakımları da yapıldı. Uyuz, tenderi, egzama gibi hastalıklara içerisindeki yüksek kükürt oranı ile şifa olan hamamımız vücutta oluşan yaraları kısa sürede kapatması ile de bölgede tercih edilen hamamlar arasında yer alıyor" dedi.


Öztürk, "Hamamımız Pazar, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri akşam 5'e kadar bayanlara, diğer günler ve akşamları erkeklere hizmet veriyor. Hamamımızın modernize edilerek, halkımızın hizmetine sunulmasına büyük katkı sağlayan ilçe kaymakamımız sayın Hasan Çiçek'e köyümüz ve bölge halkımız adına teşekkür ediyorum. Cilt hastalıklarına şifa arıyan vatandaşlarımızı Samrık hamamıza bekliyoruz "diye konuştu.(YD-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA