Şampiyonlar Şampiyonu Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı Yurda Döndü

Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu Kazanan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Yurda Döndü.

Şampiyonlar Şampiyonu Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı Yurda Döndü

Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu kazanan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yurda döndü.

Havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Antrenör Remzi Sedat İncesu, ligin çok zorlu geçtiğini belirterek, "Uzun bir periyottur dışarıdayız. Hem kamp hem de şampiyonlar ligi çok zor geçti. Özellikle önemli olan şey; şampiyonlar ligine ilk kez katılıp direkt olarak kupayı alan tek takım Galatasaray oldu. Tüm ekibimiz buna inanmıştı. Hepsini kutluyorum. Tam bir ekip çalışmasıydı, sonunda başarı geldi. Son derece iyi maçlar çıkardık. Kimse küçümsemesin, Türkiye'nin ilk şampiyonlar ligi kupası" dedi.

Şube Kaptanı Dilara Endican ise, takımlarının nağmalup oluruk Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olduğunu hatırlatarak tüm takımı kutladı. Takım sporcularından Ferit Gümüş, Türkiye'ye böyle bir gururu yaşatmaktan çok mutlu olduğunu söylerken, Özgür Gürbulak ise 3 yıldır savaşını verdikleri çalışmayı başarıyla taçlandırdıklarını ifade etti.

ŞAMPİYONLUĞA YEMEKLİ KUTLAMA Öte yandan kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu üyelerinin, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın, Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olması dolayısıyla yarın akşam kutlama yemeği vereceği bildirildi. Yemek, Kuruçeşme'deki Galatasaray Adası'nda saat 20.30'da başlayacak.

(AC-OK-S)