Şampiyon: Fenerbahçe Ülker!

Beko Basketbol Ligi Play-off Final Serisinde Türk Telekomspor'a Üstünlük Sağlayarak Şampiyon Olan Fenerbahçe Ülkerli Oyuncular Şampiyonluğu Kutladı.

Şampiyon: Fenerbahçe Ülker!

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Türk Telekomspor'a 4-1 üstünlük sağlayarak şampiyon olan Fenerbahçe Ülkerli oyuncular şampiyonluğu kutladı.

Maç sonrasında düzenlenen kupa töreninden sonra basketbolcular şampiyonluk kupasıyla birlikte salonda tur atarlarken, sarı-lacivertli taraftarlar, takım kaptanı Demir Kaan'ı omuzlara alarak salonda gezdirdi. Kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de soyunma odasına giderek, teknik heyet ve oyuncuları kutlarlarken, ekip, burada hep birlikte şampiyonluk sevincini yaşadı.

Sezona Fenerbahçe Ülker'de başlayan, ancak daha sonra Yunanistan'ın PAOK Selanik takımına transfer olan milli basketbolcu İbrahim Kutluay, izlediği maç sonrası, şampiyon oldukları için takım arkadaşlarını kutladı. Kutluay, "Rahat oynayıp şampiyon oldular. Umarım bundan sonraki sezonlarda hem Türkiye'de, hem Avrupa'da başarı yakalanır" dedi.

Kutluay, Fenerbahçe'ye dönüp dönmeyeceğiyle ilgili bir soruya ise ''Basketbol hayatıma Fenerbahçe'de başladım. Bu camiada büyük mutluluklar yaşadım. Fenerbahçe benim yuvam. Zaten 100. yılda Fenerbahçe'ye gelirken, bu forma altında basketbol yaşamımı sürdürmek istediğimi söylemiştim. Fenerbahçe Ülker'e dönmek en büyük arzum. Umarım önümüzdeki günlerde bu olur" diye karşılık verdi.

Fenerbahçe Ülkerli Ömer Onan, takımdaki herkesin en iyi performansını ortaya koyduğunu belirterek, "Türk Telekomspor iyi takım ama biz daha iyi savunma yaptık, daha iyi oynadık. Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik" dedi.

Fenerbahçeli Oğuz Savaş da verdikleri emeğin karşılığının şampiyonluk olmasının mutluluk verici olduğunu ifade ederek, "Çok iyi mücadele ettik. Şampiyonluk güzel bir duygu. Bu başarıyı Avrupa'da da yakalamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

(AC-NÇ-S)