Samimi, Dürüst ve Çalışkan

Samimi, Dürüst ve Çalışkan

Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan ve teknik direktör Levent Devrim Spor Saati programımızda Barış Yengiloğlu ve Gökhan Aytaç'ın sorularını yanıtladı.

Samimi, Dürüst ve Çalışkan

Aktan ve Devrim "Samimi, dürüst ve çalışkanız. O yüzden başarı tesadüf değil ancak gevşemeden yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Lig'de fırtına gibi esen Manisa Büyükşehir Belediyespor'un Başkanı Mevlüt Aktan ve Teknik Direktör Levent Devrim Spor Saati Programımıza konuk oldu. Sezon öncesi geceli gündüzlü yoğun bir mesai harcadıklarının ifade ederek sözlerine başlayan Aktan ve Devrim Bu sezon ile ilgili hata yapma lüksümüzün olmadığını biliyorduk. İzleme komitesinden gelen raporlar doğrultusunda transfer edeceğimiz oyuncularımız belirledik. Hç tatil yapmadan Haziran ayında bu senenin takımını kurmak için çalışmalara başladık. İlk önce futbol takımımızın planlamasını yaptık. 'Nasıl bir takım istiyoruz?' Sorusunun cevabını bulduk ve buna uygun oyuncuları takımımıza transfer ettik.Geride bıraktığımız süreye baktığımızda. Gerek kamp süreci olsun gerek geride kalan 12 hafta olsun. Çok doğru tercihler yaptığımızı söyleyebilirz. Oyuncularımızın hepsi çok değerli oyuncular. Hepsi çok iyi çalışıyor. Hedeflerimizin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Lige kötü başlamamız bizi üzdü. Ama hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadık. Biz takımın ne kadar iyi olduğunu biliyorduk. Takımımıza her zaman inandık" dedi.

Başarını tesadüf olmadığının altını çizen Aktan ve Devrim 'Biz sizin gözünüze bakabiliyorskm siz de bizim gözüme bakabilin. Bizde yalan dolan adaletsizlik yok biz nasıl vecibelerimzi yerine getiriyorsak siz de gerekeni yapın, hata düzeltilebilir kusurdur ancak karşılıklı yanlış yapmayalım ' dedik. 9 maçlık seri tesadüf değil. Bizim takımızın kapasitesi inanın bunun daha üstünde. Biz bu galibiyet serisine şaşırmadık. Ama başarı için zaman ayırmak lazım. Biz geceli gündüzlü takımımızla vakit geçiriyoruz. Bu işlere zaman ayırmak gerekiyor. Üst üste başarılı sonuçlar geldikçe kesinlikle gevşemememiz lazım. Futbolcuya sürekli hedef koymak lazım. 9 maç üst üste kazanmış olabiliriz. Ama önümüzde ki maça daha da istekli çıkmalıyız. O yüzden hiç gevşemeden yolumuza devam edeceğiz" dedi
Son olarak Manisa Büyükşehir Belediyespor'un spor kulübü olduğunu altını çizen ve bu tabloda en büyük payın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ait olduğunu ifade eden Aktan ve Devrim "Kimse kimseyi kandırmasın. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün bize desteği olmasa buranın yürümesinin imkanı yok. Bünyemizde 136 tane personel var. Alt yapı takımları var. Biz Büyükşehir'in tesislerini kullanıyoruz. Cengiz Başkanımız gençlerimiz spor ile uğraşın kötü alışkanlıklardan uzak dursun düşüncesi spora açık ara destek veriyor. Bizde bütün branşlarda alt yapımızı açtık. Bütün aileleri maçlarımıza davet ediyoruz" dedi.