Sami Yusuf, Feshane'de Konser Verdi

Sami Yusuf, Feshane'de Konser Verdi

Ünlü İngiliz Sanatçı Sami Yusuf, Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen "Binbir İstanbul Uluslararası Feshane Ramazan Etkinlikleri" Kapsamında Sevenleriyle Buluştu.

Sami Yusuf, Feshane'de Konser Verdi

Ünlü İngiliz sanatçı Sami Yusuf, Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Binbir İstanbul Uluslararası Feshane Ramazan Etkinlikleri" kapsamında sevenleriyle buluştu.

Bugüne kadar uygun bir atmosfer yakalayamadığı için İstanbul'da konser vermeyen Sami Yusuf, bu gece sevenleriyle buluştu. Coşkuyla karşılanan Yusuf, Feshane bahçesinde verdiği konserde hayranlarını coşturdu. İstanbul'a olan hayranlığını her fırsatta dile getiren sanatçı, geçen yıl düzenlenen Feshane Uluslararası 2006 Yılı Ramazan Etkinlikleri'ne katılmış, tarihi mekanın atmosferinden etkilendiğini dile getirmişti. Yoğun bir katılımın olduğu konserde zaman zaman ufak çaplı izdihamlar yaşanırken, sahneyi

göremeyenler için çok sayıda barkovizyon konuldu.

Dünyanın sayılı müzik okullarından Londra'daki Royal Academy of Music'te ders alan ve birçok enstrümanı çok erken yaşta çalmaya başlayan İngiliz sanatçı Sami Yusuf'un müziğinde birçok kültürün etkisini görmek mümkün. İngiliz, Arap ve Azeri kültürünün bir araya gelmesiyle yeni bir tarz yakalayan sanatçı, Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip.

(ME-AS-CC-Y)

Kaynak: İHA