Samet Aybaba: "Kayserispor maçı zor olacak"

Turkcell Süper Lig'de hafta sonnuda deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdüren Bursaspor'da teknik direktör Samet Aybaba, Kayserispor maçının zor geçeceğini söyledi.

Samet Aybaba:

Turkcell Süper Lig'de hafta sonnuda deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdüren Bursaspor'da teknik direktör Samet Aybaba, Kayserispor maçının zor geçeceğini söyledi.

Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Aybaba, maç kazanmaları için çok daha basit, daha fazla koşarak ve isteyerek oynamaları gerektiğini kaydetti. Beşiktaş mağlubiyetini değerlendiren Teknik Direktör Samet Aybaba, "Biz temel olarak bu maçı kazanmaya yönelik bir sistemle sahaya çıktık. Ama futbol bu. Bir şeyi daha iyi yapmak lazım. Bunun için iyi koşmak, daha disiplinli oynamak ve karşınızdaki takımların kapasitelerini daha iyi analiz etmeniz lazım. Saha içindeki oyuncuların da kalitesine bakmak lazım. Oyuncular, ona göre kafalarında bir şey oluşturmalıdır. Rakibin iyi oyuncuysa ona göre mücadele edip koşacaksın. Şans da yanında olacak tabiki. Şans faktörü çok önemli. Beşiktaş maçının ikinci yarısında oyunu kontrol etmeye, güzel oynamaya başlamıştık. Ancak kalemize gelen tek şut gol oldu. Öğreneceğimiz çok şey var. Oyuncuların da öğreneceği çok şey var. Bunları öğrenip bundan sonraki maçlara kazanmak için çıkacağız" diye konuştu.

Hafta sonu deplasmanda Kayserispor ile oynayacaklarını hatırlatan Aybaba, "Kayserispor, bireysel olarak çok kaliteli oyunculara sahip güçlü bir ekip. Zor bir maç olacak. Daha fazla istersek, koşarsak, basit futbol oynarsak, istediklerimizi sahaya yansıtırsak bu maçtan galip ayrılabiliriz. Ama futbolun içinde her şey var. Bir şeyleri daha iyi yapabildiğimizi göstermemiz artık şart oldu. Oyuncularım da bunun bilincinde. Onlar da Beşiktaş mağlubiyetin üzüntüsünü yaşıyorlar. Kayserispor maçı bizim çıkış maçımız olabilir. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor" dedi.

Kaynak: CHA