Samet Aybaba'dan Futbolcularına Gözdağı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Kadro Dışı Bıraktığı Anderson'un Artık Takımda Yeri Olmadığını Söyledi.

Samet Aybaba'dan Futbolcularına Gözdağı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Samet Aybaba, kadro dışı bıraktığı Anderson'un artık takımda yeri olmadığını söyledi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Samet Aybaba, bugün teknik ekibiyle birlikte Çaykur Rizespor muhabirlerine tanışma yemeği verdi. Yemekte açıklamada bulunan Aybaba, Çaykur Rizespor'u ligin ilk 10 takımı arasına sokmak istediklerini belirterek, "Baştan beri söylüyoruz. İlk 10 takımdan birisi olmak istiyoruz. İyi futbol oynamak istiyoruz. Geleceğe yönelik yaptığımız şeylerin sağlıklı olup olmadığını herkes görsün istiyoruz. Geleceğe yönelik bir takım oluşturmak istiyoruz. Çaykur Rizespor'un futbol adına ne

kadar kötü günler geçirdiğini biliyorsunuz. Bunu değiştirebilmek için yeni bir revizyon yapmak lazımdı. Bunu yaptık. İnşallah başarılı oluruz. Daha önce yaptığımız yerlerde başarılı olduk. Burada da başarılı olup önümüzdeki 7-8 yılın başarılı Çaykur Rizespor'unu oluşturmak istiyoruz" dedi.

Konuşmasında futbolculara göndermelerde bulunan Aybaba, "Anderson ile ilgili sorun yok. Onun kendisinde sorun var. Biraz problemi var arkadaşın. Değiştirilmesi lazım. Eğer siz gerçekten 'Çaykur Rizespor'u seviyoruz, Rizespor için her şeyi yaparız' diyorsanız profesyonel oyuncuların takıma katkılarıyla ilgili sağlıklı yorum yapmamız lazım. Oyunculara bakınca hiçbirinin parasal sorunu olmadığını görüyorum. Hepsi parasını alıyor. O zaman işini yapacaklar. Takımın belli bir çalışma mekanizması vardır.

Takımın teknik direktörü ve kurulları vardır. Onlar oyuncuyla ilgili yorumu yaparlar. Oynatıp oynatmayacağına karar verirler. Bununla ilgili oyuncu yorum yapamaz, yaparsa kendisi bilir" diye konuştu.

Aybaba, Anderson'un artık takımda yeri olmadığını ifade ederek, "Biz onu maç kadrosuna almıştık. Sonra doktor ishal olduğuyla ilgili rapor verdi. Biz de onu maç kadrosundan çıkardık. Bu arkadaşla niye kadroda olmadığına dair problem yaptı. Onunla ilgili yönetim kuruluna raporu verdik. Ağır para cezası alacak. Tekrar da bizimle birlikte olmayacak" şeklinde konuştu.

(GF-ÖS-İY-ÖZ-S)