Samast'a Aşık Olan Kız Adliyede Nöbet Tuttu

Samast'a Aşık Olan Kız Adliyede Nöbet Tuttu

Gazeteci Hrant Dink'in Öldürülmesine İlişkin Davanın İkinci Duruşması Devam Ederken, Tutuklu Sanık O.s.'nin Hayranı Olduğunu Belirten Bir Genç Kız, Adliye Önünde Saatlerce Nöbet Tuttu.

Samast'a Aşık Olan Kız Adliyede Nöbet Tuttu

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın ikinci duruşması devam ederken, tutuklu sanık O.S.'nin hayranı olduğunu belirten bir genç kız, adliye önünde nöbet tuttu.

Avcılar'da yaşadığı öğrenilen ve O.S.'nin cinayetten sonra biletini aldığı otobüs firmasında bir dönem hosteslik yaptığı iddia edilen Derya Koca (18) adlı genç kız, duruşma boyunca adliye önünde O.S.'yi görebilmek için bekledi. O.S.'nin Samsun'da yakalandığında Türk bayrağı önünde çekilen fotoğrafını elinden düşürmeyen genç kız, O.S.'yi çok sevdiğini ve ona hayran olduğunu dile getirdi. Adliye köşesinde gün boyunca bekleyen genç kız, bir süre Erhan Tuncel'in babası ile de sohbet etti. Genç kız, "O.S.'yi

cinayetten önce tanımıyordum. Cinayetten sonra tanıdım. Tipi, özellikle de yüz hatları çok hoşuma gidiyor. Ben onu değil 15 yıl, 30 yıl bile beklerim. Gözüm ondan başkasını görmüyor. Çevrem, özellikle de ailem yaptığımın yanlış olduğunu söylüyor. Ama ben vazgeçmeyeceğim. Daha önce kimseye aşık olmadım, hiç bir birlikteliğim olmadı" dedi.

Hayranı olduğu O.S.'ye mektuplar yazdığını da ifade eden genç kız, savcıdan özel izin alarak kendisiyle görüşme yapmak istediğini söyledi. "Ona, 7 tane mektup yazdım. O mektuplardan sadece bir tanesine cevap geldi. Onda da ben evde olmadığım için, mektup da iadeli taahhütlü olduğu için geri dönmüş" diyerek üzüntüsünü dile getiren genç kız, "Telefonla cezaevini aradım ancak kendisiyle görüşemedim. İlerleyen günlerde savcıdan özel izin alacağım. Kendisini ziyaret edeceğim. O.S. ameliyat olduğunda da

cezaevini arayıp, 'geçmiş olsun' mesajımı ilettim. O da benim bu mesajıma teşekkür etmiş. Ona kendi fotoğrafımı da gönderdim. Babasını aradım ama kesinlikle telefonlarıma çıkmadı, amcası ile görüştüm. Yanlarında olduğumu, ona hayran olduğumu söyledim" ifadelerini kullandı.

Genç kız, duruşmanın bitmesine yakın polis ekiplerince bölgeden uzaklaştırıldı.

(FD-CİN-OK-Y)