Samarra'da 47 Kimliksiz Ceset Bulundu

Samarra'da 47 Kimliksiz Ceset Bulundu

Irak'ın Kuzeyindeki Tikrit Kentine Bağlı Samarra İlçesinde Darp Edildikten Sonra Kurşuna Dizilerek Öldürülmüş Erkek Şahıslara Ait 47 Sivilin Cesedi Bulundu.

Samarra'da 47 Kimliksiz Ceset Bulundu

Irak'ın kuzeyindeki Tikrit kentine bağlı Samarra ilçesinde darp edildikten sonra kurşuna dizilerek öldürülmüş erkek şahıslara ait 47 sivilin cesedi bulundu.

İçişleri Bakanlığı kaynaklarının akşam saatlerinde verdiği bilgiye göre, 2006-2007 yıllarında mezhep savaşının başladığı yer olarak bilinen Samarra'daki kimliksiz cesetlerin, sert cisimlerle başlarından darp edildikten sonra gözleri bağlanarak kurşuna dizildiği belirtildi. Güvenlik kaynakları, 3 gün önce öldürüldükleri belirtilen şahısların aynı aşirete mensup olabileceğine dikkat çekti.

İdam edilen devrik lider Saddam Hüseyin'in doğduğu kent olan Tikrit'in en büyük ilçesi Samarra, 2 yıl önce Şubat ayında el-Askeriye türbesinin bombalanmasından sonra mezhep ayrılığına dayalı cinayetlerin başlangıç noktasını oluşturmuştu. Bu saldırıdan sonra Irak genelindeki Şii ve Sünni gruplar, yurt çapında karşılıklı ölüm mangaları kurmuştu.

(SK-EA-EA-NÇ-D)