Şam: Filistin İçişleri Bakanı Seyam Suriye'de

Şam: Filistin İçişleri Bakanı Seyam Suriye'de

Filistin İçişleri Bakanı Sait Seyam, Filistin Lideri Mahmud Abbas'ı, Filistin'de Milli Birlik Hükümeti Kurulması İçin Yapıcı Bir Tavır Sergilemeye Çağırdı.

Şam: Filistin İçişleri Bakanı Seyam Suriye'de

Filistin İçişleri Bakanı Sait Seyam, Filistin lideri Mahmud Abbas'ı, Filistin'de milli birlik hükümeti kurulması için yapıcı bir tavır sergilemeye çağırdı.

Bu akşam resmi bir ziyaret için Suriye'nin başşehri Şam'a gelen Bakan Seyam, "Katar Dışişleri Bakanı, Filistin'e düzenlediği ziyaretini başarısızlığa uğratan taraflar olduğunu söyledi. Biz, bu çevreleri iyi tanıyoruz. Ama biz görüşmelerde belli bir ilerleme gösterdiğimizi belirtiyoruz. Filistin Başkanı Mahmud Abbas ve sağduyulu Filistin halkından Filistin hükümetinin kurulabilmesi için yapıcı bir tavır sergilemelerini istiyoruz" diye konuştu.

Bakan Seyam, "Suriye, bölgede ve Arap aleminde aktif bir rolünün bulunmasının yanısıra Filistin davasını da destekliyor. Suriye, aynı zamanda bölgeye yönelik Siyonist-Amerikan saldırganlığı karşısında duran da bir ülke. Suriye ziyaretim sırasında Suriyeli yetkililerle, Filistin sahasındaki son gelişmeler ve ikili ilişkilerin yanında, Filistin milli birlik hükümeti meselesiyle ilgili görüşmelerde de bulunacağım" dedi.

Hatırlanacağı gibi Hamas hareketi lideri Halid Maşal, hareketin dün Şam'da düzenlediği Ramazan gecesinde, İsrail'i tanımayacaklarını söylemişti.