Saltukova Haberleri

Saltukova haber, Saltukova son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saltukova - 27.10.2016
Saltukova Belediye Başkanı Güneş, Partisinden İstifa Etti
Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinin Belediye Başkanı Zerrin Güneş, partisinden istifa ettiğini bildirdi.
Saltukova - 02.10.2016
Böyle Olur Hemşeri Dayanışması
Vision Eventcenter'de düzenlenen gecede gurbetçiler; Türkiye'den gelen hemşerileri ve akrabaları ile bir araya gelip hasret giderip, duygu dolu anlar yaşadı. Türkiye'den davet edilen sanatçılar da unutulmaz bir gece yaşattılar. Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte organizasyonda gecede davetlilere hitap eden Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, şöyle dedi: GECENİN GELİRİ EĞİTİME AKTARILACAK "Gurbetçi göçünün 55'inci yılı anısına ve bu derneğimiz tarafından 20'nci yılı nedeniyle düzenlediğimiz Geleneksel İnter Kültürel Etkinlikler, Eğitme Katkı ve Dayanışma Gecemizin davetine Zonguldak, ilçe ve beldelerinden Almanya'ya bizleri kırmayarak iştirak eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Nesilden Nesile sloganıyla organize ettiğimiz bu müstesna gecemizde sizlerin katkıları ile elde edilecek gelir üniversitede eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yararına kullanılacağını buradan belirtmek isterim. Yönetim Kurulumuz adına sizleri bu salonda bir arada görebilmenin mutluluğunu, ifade etmek isterim. Anavatandan kalkıp buralara kadar geldiniz. Bizleri burada yalnız bırakmadınız, bizlerle bir aradasınız. Bu durum, yurt dışında yaşayan biz gurbetçiler için önem teşkil etmektedir." 'İKİNCİ ZONGULDAK' ALMANYA'DA "60'lı yılların başında Almanya'ya başlayan işçi göçü sonrası yaşadığımız Almanya bize ikinci vatan olsa da, biz genç nesiller öncesi bu ülkeye ayak basanlar sayesinde her geçen gün artış gösteren nüfusumuz ile çoğaldık. Şu unutulmasın; Zonguldak dışında ikinci bir Zonguldak Almanya'dadır. Tabi ki, çeşitli nedenlerle yurt içinde pek çok hemşerimiz, değişik kentlere göç etmiş, ülke içinde gurbetçi konumundadırlar. Buradan onlara selam olsun. 20 yıl önce ağabeylerimizin gayret ve çabaları ile bu günlere getirdiğimiz derneğimiz, pek çok konulara imzasını atmıştır. Yıllar önce açılıp, kapatılan Saltukova Havalimanı'nın yeniden faaliyete geçirilmesinde önemli rol oynamıştır.
Saltukova - 18.09.2016
Hakkari'deki Terör Saldırısı
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kabaklıoğlu'nun cenazesi, askeri uçakla Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki havalimanına getirildi.
Saltukova - 09.09.2016
Ambulans Helikopter Akciğer Hastası Bebek İçin Havalandı
Bebek, Saltukova Havalimanına inen ambulans helikopterle Ankara Dr.
Saltukova - 29.08.2016
Hakkari'deki Terör Saldırısı
Şehidin anne ve babasını "Görevdedirler, dertlenmeyin" diyerek teskin etmeye çalıştığını anlatan Keçeci, şunları kaydetti: "Bu sabah şehidin babası olan kardeşimle Saltukova merkezde bir çay bahçesinde oturuyorduk.
Saltukova - 15.08.2016
Jandarmadan Uyuşturucu Baskını
Edinilen bilgiye göre Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin istihbarı çalışması sonucunda Saltukova beldesinde iki kişinin bulunduğu bir otomobili durdurdu.
Saltukova - 12.08.2016
Zonguldak'ta Sahte İçki Operasyonu
Saltukova beldesi yakınlarında bir otomobili durdurarak arama yapan ekipler, aracın arka koltuk ve bagajında bir motor yağı markasına ait kolilere gizlenmiş halde 290 şişe sahte içki buldu.
Saltukova - 09.07.2016
Zonguldak'ta Hayvan Hırsızlığı İddiası
Olaya karıştığı tespit edilen M.G. ise Bartın yolu güzergahında Saltukova mevkisinde yakalandı.
Saltukova - 13.06.2016
Tegv'den "1 Konuk 1 Meslek ve Gelecek" Projesi
Çaycuma Ayten-Maksut Çavdar Öğrenim Birimi yöneticisi Nalan Turgut, yaptığı yazılı açıklamada, Saltukova Gazi Ortaokulunda gerçekleştirilen söyleşide, proje kapsamında meslek sahibi konukların meslekleriyle ilgili avantaj ve dezavantajlarından bahsederek öğrencileri bilgilendirdiğini belirtti.
title