Salon’da Bu Hafta - Haberler
Haberi Paylaş

Salon’da Bu Hafta

Bültenler - Haberler | Kültür Sanat
Salon’da Bu Hafta

Salon Bu Hafta Caz Ve Klasik Müziğin Yanı Sıra Tiyatro Ve Güncel Sanata Da Ev Sahipliği Yapacak.

Yedi ayrı yazarla yedi ayrı yönetmeni bir araya getiren Son Bir Kez, geleneksel sahneleme yöntemlerinden uzak duran, iyi bir kolaj ve dramaturji çalışması. Geçtiğimiz yıl 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'nde de sahnelenen oyunun genel yönetmeni Mahir Günşiray, çıkış fikri olarak Wajdi Mouawad'ın "Bir çocuğun – şartlar farklı olsaydı şair olabilirdi ama bombacı oldu – kısa bir süre önce ölen annesine yazdığı aşk mektubu" metninden esinlenmiş.

Yedi ayrı oyun kişisi, kendi öykülerine hayat vermedikleri zaman dilimlerinde ortak bir yok oluşun takipçileri olarak sahnedeler. Aslı Erdoğan, Bejan Matur, Beliz Güçbilmez, Ece Temelkuran, Murat Uyurkulak, Şâmil Yılmaz ve Ümit Kıvanç'ın yazdığı metinler, Mahir Günşiray'ın yanı sıra 6 genç yönetmenin yorumlarıyla sahnelenecek. Diğer yönetmen isimler ise: Bedir Bedir, Ezgi Yentürk, Fırat Aygün, Nalan Kuruçim, Nilay Erdönmez ve Serhat Erekinci…

18 Ocak Salı akşamı saat 20.30'da sahnelenecek bu baştan çıkarıcı tiyatro deneyiminin biletleri 25 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Salon'da Klasik Müzik

Piyanist Emre Şen'den Bach, Liszt, Chopin ve Schumann

19 Ocak Çarşamba, saat 20.30

Salon'da klasik müzik konserleri Emre Şen'in seslendireceği Bach, Liszt, Chopin ve Schumann'dan bir seçkiyle devam ediyor. 19 Ocak Perşembe akşamı saat 20.30'da piyanonun başına geçecek Emre Şen, klasik müzik severlere keyifli bir gece yaşatacak.

Emre Şen, 17 yaşında katıldığı İstanbul Mozart Yorum Yarışması'nda kazandığı birincilik ödülünün ardından, Avrupa'nın çeşitli kentlerinde piyanonun önde gelen isimlerinden dersler aldı. Lisansüstü eğitimini Londra'daki Kraliyet Koleji'nde üstünlük derecesi ve konçerto dalında birincilikle tamamladı.

Türkiye'de ve dünyada verdiği konserler sonrasında uluslararası basında övgüyle anıldı. 2001 yılında, İstanbul'da BBC Filarmoni Orkestrası'yla Çaykovski'nin Birinci Piyano Konçertosu'nu seslendirdi ve bu konser İngiltere BBC3 radyo kanalında yayımlandı. Emre Şen'in Salon'da vereceği konserin biletleri 30 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Salon'da Güncel Sanat

Işıl Eğrikavuk'la Yeraltından Öyküler

20 Ocak Perşembe, saat 20.30

Yaptığı video ve performanslarda insan hikayeleri, tarih ve gazete haberler ini malzeme olarak kullanan sanatçı Işıl Eğrikavuk, yarattığı senaryolar yolu ile izleyicisini gerçek ve kurgu arasında düşünmeye sevk ediyor. Kurgu röportaj, seyirci tarafından yazılan haber yayınları ve halka açık toplu chat gibi yöntemlerle seyircisini kendi gerçekliğini sorgulamaya yönelten Eğrikavuk, Salon'da bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu işlerden bir seçki sergileyecek. 20 Ocak Perşembe akşamı saat 20.30'da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğine katılmak isteyenlerin pazarlama@iksv.org adresine rezervasyon e-mail'i göndermeleri yeterli.

Salon'da Caz

Ünlü Davulcu Aldo Romano'dan Caz Dolu İki Gece

21 Ocak Cuma ve 22 Ocak Cumartesi, saat 22.30

İtalyan asıllı ünlü davulcu Aldo Romano, 21 Ocak Cuma ve 22 Ocak Cumartesi geceleri Salon sahnesinde! Romano'ya piyanoda Baptiste Trotignon ve kontrbasta Joachim Govin'in eşlik edeceği bu iki konseri cazseverler kaçırmamalı.

Aldo Romano müzikal yolculuğuna 50'lerin sonunda Paris'te başladı. 60'lı yıllar boyunca Chat Qui Pêche ve Caméléon gibi kulüplerde dünyaca ünlü solistlere eşlik eden usta davulcu, daha sonra François Jeanneu ve Jean-François Jenny-Clark, Michel Graillier, Henri Texier gibi isimlerle birlikte çalıştı. 70'li yılların başında, en az davul kadar iyi çaldığı gitardan da hareketle bir rock grubu kuran Romano, 80'lerde Paolo Fresu, Franco D'Andrea ve Furio Di Castri ile birlikte kurduğu "Italian Quartet" (İtalyan Dörtlüsü) ile büyük başarı yakaladı.

Emmanuel Bex Trio'dan Michel Bénita Quartet'e, etkileyici kariyeri boyunca parçası olduğu tüm topluluklarda, her zaman aynı düşün peşinden gitti: kendini alışıldık kalıplardan kurtararak, rock'tan Latin-Amerikan ezgilerine ve aryalara kadar farklı türlerle oluşturduğu her çeşit yeniliği keşfedecek şekilde caz çalmak. Yarım asırlık kariyerinde kendine yeni ufuklar açmayı her zaman başarmış olan Aldo Romano'yu Salon'da dinleme fırsatını kaçırmayın. Aldo Romano Trio konserlerinin biletleri 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Salon Biletleri

Biletler, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Lale Kart sahipleri bilet alımlarında %25'e varan özel indirimlerden yararlanabilirler. Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title