Salihli'de Katil Zanlısı Tutuklandı

Salihli'de Katil Zanlısı Tutuklandı

Manisa'nın Salihli İlçesinde İki Gün Önce Bir Gazinoda 3 Kişiyi Öldürdüğü Gerekçesiyle Polisin Açtığı Ateş Sonucu Bacağından Vurularak Yakalanan Katil Zanlısı, Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklandı.

Salihli'de Katil Zanlısı Tutuklandı

Manisa'nın Salihli ilçesinde iki gün önce bir gazinoda 3 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle polisin açtığı ateş sonucu bacağından vurularak yakalanan katil zanlısı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Salihli ilçesi Mithatpaşa Caddesi İstasyon mevkiinde Sedat Demirtaş ile Y.T.'nin çalıştırdığı bir gazinoda, Sedat Demirtaş, amcasının oğlu Şerif Demirtaş ve müşteri Murat Akdere olmak üzere üç kişiyi öldürdükten sonra kaçarken polis tarafından ayağından vurularak yakalanan katil zanlısı H.D., tedavi altında bulunduğu Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nden ambulansla adliye getirildi. Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Fikri Özsoy nezaretinde oluşturulan 25 kişilik koruma timi tarafından sedyeye alınan katil zanlısı adliyeye taşındı. Zanlı daha sonra ifadesi alınmak üzere ikinci kattaki Cumhuriyet Savcısı Kasım Aras'ın odasının önüne getirildi. Burada bir süre sedye üzerinde bekleyen H.D., polislerin yardımıyla savcının odasına alınarak işlediği cinayetlerle ilgili ifade verdi. H.D., ifadesinden sonra tutuklanma istemiyle sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(ÖA-NÇ-NÇ-Y)