SALİHA SERA KADIGİL SÜTLÜ HABERLERİ

Saliha Sera Kadıgil Sütlü haber, Saliha Sera Kadıgil Sütlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saliha Sera Kadıgil Sütlü

Saliha Sera Kadıgil Sütlü

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 29.11.1984

Saliha Sera Kadıgil Sütlü Kimdir ?

Saliha Sera Kadıgil Sütlü, 29 Kasım 1984 tarihinde İstanbul'da doğdu. 2003 yılında Vefa Lisesinden, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden derece ile mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk alanında başladığı Yüksek Lisans eğitimini 2010 yılında "Sinema Eserleri" üzerine yazdığı tezi ile tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 05.08.2021
TİP Başkanı Baş: "Vakit tatil vakti değildir, TBMM'nin göreve başlaması için acil çağrı yapıyoruz"
Baş, Türkiye İşçi Parti'li milletvekilleri Ahmet Şık, Saliha Sera Kadıgil Sütlü ve Barış Atay Mengüllüoğlu ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ege ve Akdeniz'de çıkan yangınların hala devam ettiğini belirterek iktidarın Türkiye'nin yaşadığı her krizi kendisi için fırsata çevirme girişimlerinin acı bir örneği ile karşı karşıya olduklarını ileri sürdü.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 06.07.2021
Hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda görüşülüyor
Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, teklifte yıllardır bekledikleri düzenlemelerin bulunmadığını savundu.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 25.06.2021
İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, CHP'den ayrılarak TİP'e katıldığını açıkladı Açıklaması
İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, CHP'den istifa ederek Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldığını açıkladı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 25.06.2021
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, partisinden istifa ederek Türkiye İşçi Partisi'ne katıldığını açıkladı.
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, partisinden istifa ederek Türkiye İşçi Partisi'ne katıldığını açıkladı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 07.04.2021
CHP'li Sütlü: "Yarattığınız karanlıkta kadınların hayatlarından başka kaybedecek bir şeyi kalmadı"
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı sonrasında kadına yönelik şiddetin devam ettiğini belirterek, "Yarattığınız karanlıkta kadınların hayatlarından başka kaybedecek bir şeyi kalmadı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 16.12.2020
TBMM Genel Kurulunda 2021 yılı bütçesinin maddeleri görüşülüyor
Özel, Özsoy'un, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü'nün, "Elbette olur; bu kadar eğitimsizliğin, bu kadar sıkıntının, bu kadar kötü politikanın olduğu yerde CHP'de de olur, AKP'de de olur.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 09.12.2020
KEFEK üyelerinden "5 Aralık Kadın Hakları Günü" açıklaması
CHP Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, TBMM'de 600 milletvekilinin 100'e yakınının kadın olduğunu belirterek "Kadın temsiliyeti konusunda rezalet bir durumdayız.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 08.12.2020
TBMM ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Ali Cem Köroğlu'nun, Devlet Tiyatrolarının yetiştirdiği en kıymetli tasarımcılardan biri olduğunu söyledi.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 09.07.2020
Son dakika... TBMM Genel Kurulu
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü ise Z kuşağının da tek tip bir nesil olmadığını ve tamamen bir genellemenin içine sıkıştırılamayacak insanlar olduğunu kaydetti.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 18.06.2020
TBMM Genel Kurulu
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti'nin, 3 grup "maaşlı troll ordusu" olduğunu ve kadınları hedef aldığını iddia ederek, "İstiyorsunuz ki evde oturalım ve sadece çocuk bakalım.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 16.12.2019
Las Tesis'in ana vatanı Şili'de polisin eyleme müdahale ettiği ortaya çıktı
Söz konusu müdahale sonrasında bazı çevrelerde bu müdahalenin sadece Türkiye'de yapıldığı yönünde sosyal medyadan algı oluşturmaya başlanırken, CHP'de sosyal medyadan ortaya atılan bu iddiaları hiçbir araştırma yapmadan TBMM gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulunda Çevre, Sağlık ve İçişleri Bakanlıklarının bütçe görüşmeleri yapıldığı sırada söz alan CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, "Sadece Türkiye'de Las Tesis dansına polis müdahalesi oldu, bu eylemi yapmak için dokunulmaz olmanız gereken tek ülkeyse sayenizde Türkiye oldu" ifadelerini kullandı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 15.12.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan CHP kadın milletvekillerine cevap
2020 Merkezi Yönetim bütçe be 2018 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katıldı. CHP İstanbul milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü'nün Las Tesis dansına yönelik sorusuna cevap verdi.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 15.12.2019
İçişleri Bakanı Soylu'dan "Las Tesis" tepkisi Açıklaması
TBMM Genel Kurulu'nda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının 2020 yılı bütçelerine ilişkin soru-cevap bölümünde konuşan CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Şili'de başlayan ve dünyanın her yerinde kadına karşı şiddete dikkati çekmek için yapılan "Las Tesis" dansı eyleminin yapılmadığı tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 15.12.2019
CHP'li kadınlardan TBMM Genel Kurulunda eylem
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, İçişleri ve Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları 2020 bütçeleri ve 2018 Kesin Hesapları görüşmeleri sırasında CHP kadın milletvekilleri eylem gerçekleştirdi. CHP İstanbul milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, söz alarak, "Şili'de başlayan ve kadına şiddete dikkat çekmek için yapılan dans 'Las Tesis' var.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 06.11.2019
TBMM Genel Kurulu
"Hadisenin Türkiye sınırının 4,5 kilometre dışında olması demek, Türkiye'nin kontrolünde veya Türkiye'nin misafirliğinde olması demek mi oluyor?" diye soran Bülbül, şöyle konuştu: "Bu yönde kinayeli sözler sarf edilmesini biz bu şekilde algılıyoruz. Ayrıca Bağdadi'nin öldürüldüğü bölgenin 12 gözlem noktasının ortasında olduğu bir yalandır. Bu bölge El Kaide bağlantılı bu örgütün hakimiyet alanındadır. Hava sahası da Rusya ve rejim güçleri tarafından kontrol edilen bir bölgedir. Ne yazık ki Türkiye'nin etrafında böyle bir ateş çemberi var, onun için bugün bu güvenli bölge telaşı içerisindeyiz. Allah nasip ederse 4,5 kilometre ötede inşallah bize Mazlum Kobani'nin kellesini de aldığımız günü gösterir." CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, DEAŞ'ın Ezidi kadınları kaçırdığını, 3 binin üzerinde kadının halen "katiller sürüsünün" elinde olduğunu belirtti.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 02.10.2019
TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, popülasyon sayımını ve kısırlaştırmayı ilk bitiren belediyelere ödül verilmesini önerdi.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 17.07.2019
CHP'li kadın milletvekillerinden "kadın üniversitesi" eleştirisi
Toplantıya, CHP İstanbul milletvekilleri Saliha Sera Kadıgil Sütlü ve Emine Gülizar Emecan ile CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin de katıldı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 15.05.2019
Meclise Yeni Dokunulmazlık Dosyaları Sevk Edildi
Buldan ve Temelli'nin yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edilen milletvekilleri şöyle: "HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğullar, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 14.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonlarına İlişkin Kararlar Resmi Gazete'de
Komisyonun diğer üyeleri de, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz oldu.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 14.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonu Kurulmasına İlişkin Kararlar Resmi Gazete'de
CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz komisyona üye olarak seçildi.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 09.05.2019
Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu'ndan İlk Toplantı
TBMM Genel Kurulu'nda kurulan 5 ayrı araştırma komisyonu üyeleri belli oldu. 5 siyasi partinin belirlediği üyelerin Genel Kurul'da okunmasının ardından ilk toplantıyı Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu yaptı. Hayvanların haklarının korunması ile hayvanlara eziyet ve kötü muamelelerin önlenmesine yönelik kurulan komisyonun başkanlığını AK Parti'li Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yürütecek. AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan başkan vekili, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu sözcü, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız katip üye oldu. Komisyonda ayrıca AK Parti'li milletvekilleri Serap Yaşar, Yunus Kılıç; CHP'den Gülizar Biçer Karaca, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Deniz Yavuzyılmaz, HDP'den Oya Ersoy, MHP'den Hasan Kalyoncu, İYİ Parti'den Zeki Hakan Sıdalı yer aldı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 08.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonu Üyeleri Belli Oldu
TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Araştırma üyeleri için oylama yapıldı. Oylama sonuçlarına göre, Meclis Araştırma Komisyonları üyeleri şöyle oluştu: "Hayvan Haklarının Korunması: AK Parti: Ankara milletvekili Zeynep Yıldız, Çanakkale milletvekili Julide İskenderoğlu, Ankara milletvekili Nevzat Ceylan, İstanbul milletvekili Serap Yaşar, Kars milletvekili Yunus Kılıç, Tekirdağ milletvekili Mustafa Yel, CHP; Denizli milletvekili Gülizar Biçer karaca, İstanbul milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, HDP; İstanbul milletvekili Oya Ersoy, MHP; İzmir milletvekili Hasan Kalyoncu, İYİ parti mersin milletvekili Zeki Hakan Sıdalı.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 18.01.2019
Dizi ve Sinemanın Desteklenmesi Teklifi Genel Kurulda
CHP Grubu adına konuşan Saliha Sera Kadıgil Sütlü ise Türkiye'de sinema sektöründe neredeyse "tekelleşmiş" dağıtımcının Mars Grubu olduğunu söyledi.
Saliha Sera Kadıgil Sütlü - 20.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, yargıya yönelik eleştirilerini dile getirerek, "Hukuk ülkede elden gidiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Saliha Sera Kadıgil Sütlü Haberleri | Saliha Sera Kadıgil Sütlü Kimdir - Haberler - Saliha Sera Kadıgil Sütlü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir, hayatı ve biyografisi. TİP Başkanı Baş: Vakit tatil vakti değildir, TBMM'nin göreve b
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 19:19:53. #1.13#

title