Salih Turhan Haberleri

Salih Turhan haber, Salih Turhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Salih Turhan - 25.6.2016
Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" Etkinliği
AGD Genel Başkanı Salih Turhan, buradaki konuşmasında, İsrail saldırılarında ve dünyanın farklı coğrafyalarında şehit düşen tüm Müslümanlar ile eski başbakanlardan merhum Prof.
Salih Turhan - 24.6.2016
Diyarbakır'da Agd'den İftar Programı
İlçede bulunan bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına katılan AGD Genel Başkan Salih Turhan, son 5-6 aylık dönemde bu bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle 500 binden fazla insanın evlerini terk ettiğini söyledi.
Salih Turhan - 19.6.2016
Feshane'de Agd'nin Geleneksel Sahur Programı
Son dönemde Ortadoğu'da açlık ve savaş sebebiyle her gün binlerce insanın hayatını kaybettiğini vurgulayan Mustafa Kamalak, şunları kaydetti: "Şu an en az 250 bin çocuk savaş ortamındadır. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu, dünyaya sürekli barış empoze eden küresel emperyalizm ve ırkçı siyonizmdir. Sevgili gençler, 20'nci yüzyılda meydana gelen savaşlarla emperyalist güçlerce bugünün sömürü düzeni kurulmuştur. Dünya 5'ten büyüktür. Bu çarpık düzeni değiştirmek için bir programımız, bir planımız olması lazımdır. Bizler Saadet Partisi olarak bu çarpık düzeni değiştirmek için planımız, programımız, hedefimiz vardır. Bu bağlamda küresel emperyalist güçlere karşı gerekli tedbirleri almamız lazımdır. Sevgili gençler, bu tedbirleri alması gereken asıl unsurlar sizlersiniz. Sizler ki merhum Akif'in 'Asımın nesli', Necip Fazıl'ın Büyük Ortadoğu Gençliği, merhum hocamız Erbakan'ın Anadolu Gençliği, Sezai Karakoç'un ise Diriliş neslisiniz. Türk insanı sizi bekliyor. Dün tam 18 milyon gencimiz karne aldılar. Onlara ulaşmanız lazım. Her birinizin bu anlamda ayrı ayrı ayrı sorumlulukları var. Ülke gençliğinin birliğe, beraberliğe ihtiyacı vardır. Fitneye, fesada, bozgunculuğa fırsat vermememiz lazım." AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise mübarek ramazanın günahlardan arınma ve Allah'tan daha çok sakınma ayı olduğuna dikkati çekerek, "Geleceğe dair yeni bir dünya idealimiz, adil bir dünya idealimiz, hakka dayalı bir nizamın tesisi ile alakalı neleri yapmam lazım, nasıl çalışmam lazım, bununla alakalı hangi çalışmaları yürütmem lazım diyerek, yoğun bir muhasebe sürecine girmemiz lazım.
Salih Turhan - 16.6.2016
Agd Genel Başkanı Turhan Gaziantep'te Liseli Gençlerle Buluştu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, Gaziantep'te liseli gençlerle iftarda bir araya geldi.
Salih Turhan - 29.5.2016
Agd'den Kocaeli'de "Fetih Şöleni"
Türkiye'nin 81 ilinden binlerce kişinin katıldığı şölen, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Spor gösterilerinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı konser verdi. Daha sonra, Kamalak, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve beraberindeki heyet, üstü açık araçla katılımcıları selamladı.
Salih Turhan - 28.5.2016
Ayasofya Önünde Sabah Namazı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD)'nin, İstanbul'un fethinin 563. yıldönümü sebebiyle gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında binlerce kişi Ayasofya Camisi önünde sabah namazı kıldı. AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasını istedi.
Salih Turhan - 28.5.2016
Ayasofya'da Sabah Namazı
Namaz öncesi cemaate seslenen AGD Genel Başkanı Salih Turhan, "Ayasofya'nın şimdilik dışındayız ama şuna eminiz ki; bu kıyamlar, bu rükular, bu secdeler Ayasofya Camii'nin içinde de yapılacak.
Salih Turhan - 25.5.2016
İstanbul'un Fethi'nin 563. Yıl Dönümü
Basın toplantısında konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, İstanbul'un fethinin 563.
Salih Turhan - 15.5.2016
Diyarbakır'ın Fethinin 1377. Yılı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, "Birileri sözüm ona İslam'ın fethini batının ortaya koymuş olduğu işgalle karıştırıp, işgalle ifade etmeye çalışıyorlar.
Salih Turhan - 24.4.2016
Agd Genel Başkanı Turhan Açıklaması
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, "Batı medeniyeti hiçbir zaman İslam coğrafyasına insanlık ve iyilik getirmemiştir.
Salih Turhan - 9.4.2016
Kutlu Doğum Haftası
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, "İslam coğrafyasına baktığımızda her gün zulümler devam ediyor.
Salih Turhan - 9.4.2016
Agd Genel Başkanı Turhan'dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, “Hiçbir çiçek bir başka çiçeği renginden, kokusundan, yaprağından ötürü kınamazken bir insanın diğer bir insanı renginden, ırkından, dilinden ötürü ’öteki’ sayması temel haklardan mahrum etmesi kabul edilemez” dedi.
Salih Turhan - 9.4.2016
Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Turhan Açıklaması
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, "Bir ülkede bir toplumda problemin kaynağı genç değildir.
Salih Turhan - 6.4.2016
Hazreti Muhammed'e Sevgi Programı
AGD Muş Şubesi Teşkilat Birim Başkanı Nurullah Boz, yaptığı açıklamada, Kuran'ı Kerim tilaveti ile başlayacak programa, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve Rabiatül Adeviyye Meydanı'nda şehit edilen Esma'nın abisi Ammar Biltaci'nin konuşmacı olarak katılacağını söyledi.
Salih Turhan - 3.4.2016
Agd, Kahramanmaraş'ta Teşkilat Eğitimi Programı Düzenledi.
Anadolu Gençlik Derneği'nin, (AGD) Kahramanmaraş şubesi tarafından, teşkilat eğitimi programı düzenlendi. AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleşen programda, bir işten zevk alınmazsa o işin külfet olacağını belirtti.
Salih Turhan - 14.3.2016
Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanlığında Kongre
Saadet Partisi Milli Görüş Salonunda yapılan kongrede konuşan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, seçim çalışmalarına şimdiden hız verilmesi gerektiğini belirterek, kendilerinin seçimden seçime hareket eden bir teşkilat olmadığını söyledi.
Salih Turhan - 11.3.2016
Ünye'de "Erbakan'ı Anma ve Anlama" Programı Düzenlendi
İlçede bir düğün salonunda düzenlenen programa, Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, partililer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Salih Turhan - 5.2.2016
İstanbul'da Kudüs'e Destek Konferansı
İstanbul Bayrampaşa’da Titanic Otel’de gerçekleştirilen konferansa Filistin’in bağımsızlığına kavuşmasını isteyen Türk ve Filistinli siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Katılımcılar arasında Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve birçok önemli isim yer aldı.
Salih Turhan - 5.2.2016
Kudüs ve Filistin Destek Birliği Konferansı
Kamalak, İsrail'in kuruluşunun tarihi sürecini anlatarak, Sultan 2. Abdülhamid'in toprak taleplerine direnişini hatırlattı. İsrail'i İslam dünyasının kalbine saplanmış bir hançer olarak niteleyen Kamalak, "Ağlamanın sızlanmanın derde deva olması mümkün değil. İlacı bulmamız lazım. Bundan da önce uzman hekime başvurmamız lazım. Saadet Partisi olarak tarihi iyi okuduğumuzu düşünüyoruz" dedi. Kamalak, İslam dünyasının tarihte 1. Haçlı Seferi, Moğol istilası gibi büyük yıkımlar yaşadığını belirterek, Osmanlı'nın yıkılışının da en büyük sıkıntılardan biri olduğunu kaydetti. İslam ülkelerinin paralarının Batı bankalarında bulunmasını eleştiren Kamalak, şöyle devam etti: "İslam üzerine tam 20 haçlı seferi düzenlemiş olan Batılılardan İslam coğrafyasına hayır geleceğini ümit ediyor musunuz, neden evlat ve baba katilleriyle hemhal oluyorsunuz? 'Kan dökülsün' demiyoruz. Saadet Partisi olarak, 'Gelin beraber olalım. Her şeyden önce küresel emperyalizm ve ırkçı siyonizm dünkünden daha beter' diyoruz. Servetinizi sömürüyor ve canlarınıza kast ediyor. Filistin işgal edilmeden önce de gizli gizli planlar yapıyorlardı." Kamalak, birçok İslam ülkesinde ırkçılığın ve mezhep farklılığı kavramının ortaya atıldığını değinerek, İslam alimlerinin tarih boyunca bu ayrılıklara dikkati çektiğini söyledi. AGD ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan ise Filistin'de, Gazze ve Kudüs savunmasında şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.
Salih Turhan - 31.12.2015
Mekke'nin Fethinin 1385. Yılı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, Noel ve yılbaşı kutlamaları nedeniyle kimseyi hakir görmediklerini belirterek, kendilerinin derdinin yılbaşı etkinlikleri vesilesiyle gençlerin zarar görmemesi olduğunu söyledi.
Salih Turhan - 30.12.2015
Agd 31 Aralık'ta Mekke'nin Fethini Kutlayacak
Pişirici, dernek olarak fethi gecesi için yarın Kepez Arena'da program gerçekleştireceklerini, katılımın ücretsiz olacağı geceye AGD ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Kabe imamlarından Şeyh Abdullah Basfar, sanatçı Kerem Sevil ve kurra hafız Osman Akyol'un katılacağını bildirdi.
Salih Turhan - 13.9.2015
Agd'den "Sınıflardan Kampüslere Yeni Bir Dünya" Kampı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, "İnsanların can, mal, inanç, akıl ve nesil emniyetinin olmadığı bir coğrafyada bizim en önemli vazifemiz, adil bir yönetimin kurulması için gayret etmektir" değerlendirmesinde bulundu.
Salih Turhan - 11.7.2015
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması
AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise sonlarına yaklaşılan ramazanın günahlardan arınma ve Allah'tan daha çok sakınma ayı olduğuna dikkat çekerek "Geleceğe dair yeni bir dünya idealimiz, adil bir dünya idealimiz, hakka dayalı bir nizamın tesisi ile alakalı neleri yapmam lazım, nasıl çalışmam lazım, bununla alakalı hangi çalışmaları yürütmem lazım diyerek, yoğun bir muhasebe sürecine girmemiz lazım" dedi.
Salih Turhan - 31.5.2015
Ayasofya Meydanı'nda Sabah Namazı
Ezan sonrası platforma çıkan AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakıflar için yazdığı fermanı okudu.  AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namaz kılmaya gelen cemaate teşekkür ederek Ayasofya'nın müze olma sürecini anlattı.
Salih Turhan - 2.5.2015
Agd, Diyarbakır'ın Fethini Kutladı
Seyrantepe Spor Salonu'nda Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa katılım yoğundu.  AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Diyarbakır'ın, Mekke'nin fethinin ardından İyaz bin Ganem komutasındaki ordu tarafından fethedilerek İslam toprağı olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Salih Turhan Haberleri | Salih Turhan Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Salih Turhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Salih Turhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Dha İstanbul - Ayasofya Meydanı'nda 'Fetih Namazı' Kılındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 07:20:27. #1.15#
title