Salih Turhan Haberleri

Salih Turhan haber, Salih Turhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Salih Turhan - 24.11.2020
Ayasofya dergisinden "Şükür" özel sayısı
Ayrıca Salih Turhan, Demet Tezcan, Yusuf Bilal Aydeniz, Büşra Zişan Erol, Ömer Faruk Deliktaş, Ömer Fatih Andı ve Kübra Kara'nın Ayasofya hakkında yazıları yer alıyor.
Salih Turhan - 17.11.2020
Belediye başkanları Koçer ve Tutal'dan Ankara ziyaretleri
Bir dizi temaslar için Ankara'da bulunan Koçer ve Tutal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ve Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan'a ziyaretlerde bulundu.
Salih Turhan - 5.3.2020
MESAM'DA GENEL KURUL ÖNCESİ ESKİ YÖNETİME SUÇLAMALAR
İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinin göreve Murat Şenel Önaldı, Sadettin Dayıoğlu ve Salih Turhan'ın atanmasına hükmetmesinin ardından MESAM üyeleri, Taksim'de bir otelde bir araya geldi.
Salih Turhan - 5.3.2020
Sanatçılar MESAM'da "adaletli" çözüm istiyor
Ergül, bunun üzerine arkadaşlarıyla birlikte dava açtıklarına dikkati çekerek, "2 yıldır bir hukuk savaşı veriyoruz. Bu savaş, geçen hafta İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nin MESAM'a geçici bir yönetim atamasıyla sonuçlandı ama dava devam ediyor. Bu kişiler Şenel Önaldı, Sadettin Dayıoğlu ve Salih Turhan.
Salih Turhan - 29.1.2020
Ankara'da ABD'nin sözde Orta Doğu barış planı protesto edildi
Bu coğrafyada huzuru temin etmenin yolu emperyalistlerin bu coğrafyadan çekip gitmesidir. Üstlerini ve askerlerini her türlü emperyalist iş birlikçilerini alarak bu coğrafyadan çıkmalıdır. Emperyalistlere, siyonistlere, haydutlara direneceğiz ve mazlum Filistin halkını asla yalnız bırakmayacağız." "Bu topraklar bizlere emanettir" Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan ise ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde barış planını kabul edilemez olduğunu ifade ederek, AGD olarak İsrail devletini tanımadıklarını belirtti.
Salih Turhan - 12.12.2019
Elazığ Dernekler Federasyonundan AA'ya ziyaret
Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Genel Başkanı Faik İçmeli, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Haberleri Editör Vekili Cemal Coşkun'u ziyaret etti. Ziyaret, AA'nın İstanbul Ofisi'nde gerçekleşti. İçmeli'ye, başkan yardımcıları Uğur Cengiz, Lokman Öztürk, Salih Turhan, Rabia Babaoğlu ve Gürsoy Yıldırım eşlik etti.
Salih Turhan - 28.11.2019
AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Muş'ta
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, Muş'ta sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Salih Turhan - 27.10.2019
Batman'da "Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı"
Hakkı üstün tutan sistemler arasında mücadelenin bugüne kadar geldiğini ifade eden Tongüç, şunları aktardı: "Bugün dünyamızda hukuku üstün tutanların değil gücü üstün tutanların etkin olduğunu görüyoruz. Her bir coğrafyada ciddi sıkıntıların olduğunu, bunun da batılı ülkelerin eliyle yapıldığını görüyor ve üzülüyoruz. Peygamber efendimizin Veda Hutbesi vesilesiyle dünyaya ilan etmiş olduğu temel ilkelerin dünyada hak ve adaletin en temel referans noktası olarak kabul edilmesini teklif ediyoruz. Bu temel esaslarımız eğer dünyada hakim olursa Allah'ın izniyle yeryüzünde bugün adaletin hakim olduğunu göreceğiz." -"Bilgi ve teknolojiyle de Müslüman toplumlarda ağır yara açıyorlar" Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan ise batılı Müslümanların sadece topla tüfekle saldırmadığını bilgi ve teknolojiyle de Müslüman toplumlarda ağır yaraların açılmasına neden olduklarını söyledi.
Salih Turhan - 29.9.2019
Diyarbakır'da "Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı"
Kuvveti üstün tutan düzenlerin hakim olduğu dönemlerde büyük sıkıntılar ve kargaşalar meydana geldiğini dile getiren Tongüç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün de kuvvetliyim diyerek insanlar üzerinde tahakküm kuranların, yeryüzünü yaşanmaz hale getirdiğini, savaşlarla ve bir takım değişik sömürü araçlarıyla dünyayı yaşanmaz hale getirdiklerini görüyoruz. Bu arayışın nasıl sonuçlanacağı hususunda bizim bir teklif, reçete sunmak mecburiyetimiz var. Bunun da veda hutbesiyle efendimizin kıyamete kadar yeryüzüne sunmuş olduğu o temel belgeyi insanlığa bir barış, yeryüzünde akan kanın durması hususunda insanlığa sunabiliriz. Veda hutbesini temel hareket merkezi yapalım ve hep birlikte kurtulalım diyoruz." Konferansa, AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Din Görevlileri Birliği Derneği (Din-Bir-Der) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Başkanı Tayyip Elçi ve Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü ve AGD Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin dekonuşma yaptı.
Salih Turhan - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Burada Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından konuşan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, İncirlik Üssü'nün 1954 yılında NATO'nun kullanımı için açıldığını, 65 yılda insanlık ve İslam alemi için olumlu bir şey yapılmadığını ifade etti.
Salih Turhan - 26.5.2019
(yeniden) ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN AYASOFYA MÜZESİ ÖNÜNDE NAMAZ
Haber- Kamera: Mustafa BAKIRHAN / İSTANBUL DHA Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ibadete açılması talebiyle Ayasofya Müzesi'nin önünde namaz kıldı.  Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri, ibadete açılması için Ayasofya Müzesi önünde sahur yaparak sabah namazı kıldı. Gece saatlerinde Ayasofya Müzesi önünde toplanan AGD üyeleri, burada yer sofrasında birlikte sahur yaptı. Yapılan sahurun ardından AGD üyeleri Ayasofya Müzesi'nin ibadete açılması için teheccüd namazı ve sabah namazı kıldı. Grup sık sık, "Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın" diye slogan attı.  Etkinliğe AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İBB Başkan adayı Necdet Gökçınar ile çok sayıda AGD üyesi katıldı.
Salih Turhan - 26.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
İslam Ordularının, 27 Mayıs 639 yılında Diyarbakır'ı fethedilişlerinin yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği tarafından Sur ilçesindeki Hz. Süleyman Camii önünde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  Programda konuşma yapan Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, 27 Mayıs 639'da fethedilen Diyarbakır'ın terörle, karpuzuyla, yemeğiyle gündeme geldiğini belirterek, Diyarbakır'da, Mekke ve Medine'den sonra en fazla sahabe kabrinin olduğu şehir olduğuna dikkat çekti.
Salih Turhan - 26.5.2019
Ayasofya Meydanı'nda "Fetih Namazı" etkinliği
İstanbul'un fethinin 566. yıl dönümünde Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması talebiyle Ayasofya Meydanı'nda gerçekleştirilen "Fetih Namazı" etkinliğine vatandaşların yanı sıra Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar ile Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan katıldı.
Salih Turhan - 26.5.2019
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN AYASOFYA MÜZESİ ÖNÜNDE NAMAZ
  Etkinliğe AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İBB Başkan adayı Necdet Gökpınar ile çok sayıda AGD üyesi katıldı.
Salih Turhan - 26.5.2019
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN AYASOFYA MÜZESİ ÖNÜNDE NAMAZ
Etkinliğe AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İBB Başkan adayı Necdet Gökpınar ile çok sayıda AGD üyesi katıldı.
Salih Turhan - 25.5.2019
Diyarbakır'ın fethi kutlandı
İslam Ordularının, 27 Mayıs 639 yılında Diyarbakır'ı fethedilişlerinin yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği tarafından Sur ilçesindeki Hz. Süleyman Camii önünde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  Programda konuşma yapan Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, 27 Mayıs 639'da fethedilen Diyarbakır'ın terörle, karpuzuyla, yemeğiyle gündeme geldiğini belirterek, Diyarbakır'da, Mekke ve Medine'den sonra en fazla sahabe kabrinin olduğu şehir olduğuna dikkat çekti.
Salih Turhan - 25.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 15
İslam Ordularının, 27 Mayıs 639 yılında Diyarbakır'ı fethedilişlerinin yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği tarafından Sur ilçesindeki Hz. Süleyman Camii önünde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  Programda konuşma yapan Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, 27 Mayıs 639'da fethedilen Diyarbakır'ın terörle, karpuzuyla, yemeğiyle gündeme geldiğini belirterek, Diyarbakır'da, Mekke ve Medine'den sonra en fazla sahabe kabrinin olduğu şehir olduğuna dikkat çekti.
Salih Turhan - 24.5.2019
Muhabirimiz Nişancı için AA'ya başsağlığı mesajları
"TBMM Başkanvekili CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal, AK Parti İstanbul milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Emine Sare Aydın, Nevzat Şatıroğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Trabzon milletvekilleri Salih Cora, Muhammet Balta, AK Parti Gümüşhane milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdülkadir Karaduman, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş ) Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, Toç Bir Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, gazeteciler Abdülkadir Selvi ve Nedim Şener, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş, AFAD, HAKİŞ Konfederasyonu, Basın İlan Kurumu, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV), Çağdaş Gazeteciler Derneği, İletişim Platformu, Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayburt Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bayburt Gençlik Merkezleri, Bayburt Spor Kulübü.
Salih Turhan - 4.3.2019
Necmettin Erbakan'ın Vefatının 8. Yılı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, burada yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan'ın hayatından çok sayıda örnek verdi.
Salih Turhan - 14.2.2019
Milli Görüş Vakfı" Kuruldu
Vakfın kurucuları arasında ESAM Genel Başkanı Mehmet Recai Kutan, Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, ESAM Genel Sekreteri Atik Ağdağ, ESAM Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya ile İbrahim Nedim Titiz yer alıyor.
Salih Turhan - 1.1.2019
Tyb Ödülleri Sahipleri Belli Oldu
Türkiye Yazarlar Birliğinin 2018 yılı "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödüllerini kazanan isimler şöyle: Hikaye dalında "Düşünsene Hızır Bendim" kitabıyla Elif Genç, şiirde "Bir Japon Nasıl Ölür?" kitabıyla Ali Ayçil, romanda "Yakarım Gül Satanlar Bahçesini" romanıyla Mahmut Coşkun, denemede "Şairin Aynası" kitabıyla Mustafa Uçurum, fikirde "Modern Düşüncenin Bunalımı ve Doğu" eseriyle Cengiz Anık, araştırmada "Bir Vatandan Bir Vatana" kitabıyla Ömer Özcan, incelemede "Sürgün, İntihal ve İntihar" kitabıyla Selçuk Karakılıç, edebi tenkitte "Çağdaş Türk Şiirinde Modernizmin Araştırmaları" kitabıyla Mustafa Kurt, dilde "Kelime Dağarcığımızdan Etimoloji Araştırmaları" kitabıyla Osman Fikri Sertkaya, hatırada "Adını Sonra Koyarız" kitabıyla Necdet Subaşı, tercümede "T.S Eliot Bütün Şiirleri (1909-1962) kitabıyla Samet Köse, biyografide "Şerif Muhiddin Targan" kitabıyla Bilen Işıktaş, çocuk yayınlarında "Bilim Çocuk", basın röportaj alanında Tuba Kalkıç (Sabah Gazetesi), basın alanında TRT World Cemal Kaşıkçı olayı haberleri, dergi yayıncılığında "Mahalle Mektebi", halk kültüründe "Hazret-i Pir Şaban-ı Veli" kitabıyla Mustafa Tatçı, elektronik yayıncılıkta "fikritakip.com", Türk müziğinde "Aşk ve Teselli (Susmanın Müzikal Poetiği)" ile Selçuk Küpçük, şehir kitaplarında "Sinop Tarihi" ile İsmail Efe, televizyon belgeselde, Namibya Belgeseli, (TRT belgeseli), sinemada, "Bırakma Beni" ile Aida Begiç, televizyon kültür programında Diyanet TV'deki "Yazar Kafa", radyo programında "Türkü Muhabbeti" (TRT1 Ankara) Salih Turhan-Abuzer Akbıyık, kamu yayıncılığında Amasya Belediyesi Yayınları, yayıncılık özel ödülü "Cümle Yayınları".
Salih Turhan - 1.1.2019
Mekke'nin Fethinin 1388. Yıl Dönümü
Etkinliğe katılan AGD ve Milli Gençlik Vakfı Genel (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, yaptığı konuşmada, aralık ayının İslam ve Türk tarihi açısından önemli olayların yaşandığı bir ay olduğunu söyledi.
Salih Turhan - 9.11.2018
Agd'den Hububat Ticaret Merkezine Ziyaret
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan ve beraberindeki heyet, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Hububat Ticaret Merkezini ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Salih Turhan Haberleri | Salih Turhan Kimdir - Haberler - Salih Turhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Salih Turhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Ayasofya dergisinden Şükür özel sayısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 16:34:58. #1.14#
title