Sakaryaspor Sivas Maçına İtiraz Etti

Turkcell Süper Ligi'nin 3'ncü Haftasında Deplasmanda Sivasspor İle Karşılaşacak Olan Sakaryaspor, Sivasspor'un Cezası Nedeniyle İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda Yapılacak Maçın Ankara'ya Alınması İçin İtirazda Bulundu.sakaryaspor As Başkanı Ve Basın Sözcüsü Rıdvan Duran, Sivasspor'un Aldığı Ceza N...

Sakaryaspor Sivas Maçına İtiraz Etti

Turkcell Süper Ligi`nin 3`ncü haftasında deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak olan Sakaryaspor, Sivasspor`un cezası nedeniyle İstanbul Ali Sami Yen Stadı`nda yapılacak maçın Ankara`ya alınması için itirazda bulundu.
Sakaryaspor As Başkanı ve Basın Sözcüsü Rıdvan Duran, Sivasspor`un aldığı ceza nedeniyle stadının kapatıldığını belirterek, ¨Bu nedenle Sivasspor Sakaryaspor maçının İstanbul Ali Sami Yen Stadı`nda oynanmasını istedi. Biz bu karara itiraz ederek maçın Ankara`da oyananmasını istedik. Çünkü bu Sivasspor için dezavantaj yerine avantaja dönüşecek. Çünkü istanbul`da da çok sayıda Sivas taraftarı mevcut¨ dedi.
Bu arada Sakaryasporlu taraftarlarda Sivasspor`un İstanbul`da oynanacak maç için bilet fiyatlarını 25 ve 15 YTL olarak belirlemesine tepki göstererek, ¨Sivasspor cezalı durumdan bile avantaj sağlayarak yüksek gelir temin etmek istiyor. En azından maç Ankara`ya alınmayacaksa bilet fiyatları aşağıya çekilsin. Biz maça gidip takımımızı desteklemek istiyoruz¨ dediler.

HAZIRLIK SÜRÜYOR

Sivasspor maçının istanbul`a alınması nedeniyle Yeşil Siyahlılar Rüstemler Tesisleri`nde hazırlıklarını sürdürüyorlar. Hazırlıklar kapsamında oyuncularına PAF takımı ile 30`ar dakikalık üç ayrı maç yaptıran Teknik Direktör Nejat Biyediç, kendileri için maçın nerede oynanacağının önemli olmadığını ifade ederek, ¨Biz sahaya kazanmak için çıkacağız. Rakibimizi tanıyoruz. Çok koşan ve diri bir ekip. Bu nedenle tedbirlerimizi ona göre alıp, sahada gücümüzü göstereceğiz¨ dedi.
Biyediç bu arada takıma golcü olarak alınan Clayton, Okan Yılmaz ve Zafer Demir`in de hazır olmadığını belirterek, ¨Bu futbolcularımız transferleri geç yapıldığı için henüz hazır değiller. Birkaç hafta sabretmemiz gerekiyor¨ dedi.