Sakaryaspor : 1 - Gençlerbirliği : 1

Turkcell Süper Ligi'nin 16. Haftasında Sakaryaspor, Kendi Sahasında Gençlerbirliği ile 1-1 Berabere Kaldı. Ev Sahibi Ekibe Galibiyeti Getiren Golü 66. Dakikada Capurro Kaydederken, Başkent Ekibinin Golü İse 35 Mehmet Çakır'dan Geldi. Karşılaşmada Gençlerbirliği'nden Draman 58. Dakikada, Sakaryaspor'dan İse Suat 90+2'de Kırmızı Kartla Oyun Dışı Kaldılar.

Sakaryaspor : 1 - Gençlerbirliği : 1

Turkcell Süper Ligi'nin 16. haftasında Sakaryaspor, kendi sahasında Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldı. Ev sahibi ekibe galibiyeti getiren golü 66. dakikada Capurro kaydederken, başkent ekibinin golü ise 35 Mehmet Çakır'dan geldi. Karşılaşmada Gençlerbirliği'nden Draman 58. dakikada, Sakaryaspor'dan ise Suat 90+2'de kırmızı kartla oyun dışı kaldılar.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Timur Şahinel, karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, futbolcularını mücadelelerinden dolayı kutladıklarını ifade ederek, "3 puan almamız gereken bir maçtı. 1 puan aldık. Maçın başında kaçırdığımız pozisyon gol olsaydı daha farklı olacaktı. 1-0 mağlup duruma düştük. Rakibimizin 10 kişi kalmasıyla mücadelemiz daha da arttı. Beraberliği yakaladık. Ama malesef gol yollarında etkili olamadık. İşallah Rize maçında puan veya puanlar alarak ligi bitirmek istiyoruz" dedi.

Hakemlere de değinen Şahinel yurları söyledi : "Bugune kadar gelen hakemler ev sahibi olarak bütün pozisyonlarda konuk ekip lehine düdük çaldılar. Hakemlerin çocuklarımızın mücadelesini ve emeklerini çalmaya hakkı yok. Rakip takıma ne uyguluyorlarsa bize de onu uygulasınlar yeter."

"SAKARYASPOR'DAN 1 PUAN ALDIĞIMIZ İÇİN SEVİNÇLİYİZ"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise şunları söyledi :

"3 haftadır aldığımız galibiyetlere bir yenisini daha eklemek istiyorduk. Ama bunu devam ettiremedik. İlk yarıda da golü bulduk. Maç 1-0 iken bulduğumuz pozisyonu değerlendirseydik daha farklı olabilirdi. Sakarya iyi ve güçlü bir takım. Mücadeleyi de bırakmadı. İkinci yarıda 40 dakikaya yakın 10 kişi oynadık. Sakaryaspor'dan 1 puan aldığımız için sevinçliyiz."